Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, czy niemowlaki lubią muzykę może wydawać się dla kogoś dziwne. Jednak nie dla Rodziców, dla osób, dla których czasem sprawa urasta do rangi życia lub śmierci, w momencie kiedy chodzi o pomoc w zasypianiu.

Zasypianie z muzyką

Trzeba przyznać, że dzieciaki, niezależnie od wieku uwielbiają muzykę. Już będąc w łonie mamy słuch dziecka jest na tyle wykształcony, że słyszy on głosy z zewnątrz. Jak jego Rodzice ze sobą rozmawiają, jak mama lub tata przemawia do brzuszka czule, a nawet jak puszcza jakąś spokojną muzykę. Takie rzeczy to fakt, dlatego już w okresie ciąży warto przyzwyczajać dziecko do muzyki i to nie tylko takiej spokojnej. Chociaż jeżeli chcecie, aby Wasza pociecha się wyciszyła przed snem, to warto postawić jednak na szereg kołysanek, które znacie ze swojego dzieciństwa lub nawet sami jakieś możecie wymyślić. Taka kołysanka bardzo pomaga w zasypianiu takim słodkim Maluchom.

Tylko, kiedy kołysanka gra

Dzieci są bardzo umuzykalnione i nawet jak mają po dwa, trzy latka uwielbiają tańcować i pokazywać wygibasy. Jednak zarówno takim pociechom, jak również młodszym dzieciom spokojna melodia pomaga w zasypianiu. Czasem wręcz tylko takie melodie są jedynym lekarstwem na to, aby dziecko zasnęło. Bez tego ani rusz, czego efektem będzie zmęczenie dziecka, ale również i Wasze. Dlatego warto wyposażyć się w jakąś fajną karuzelę (a na rynku jest tego bardzo dużo), w której zainstalowane będą melodyjki spokojne, cichutkie, które pomogą się dziecku wyciszyć i przyniosą jej piękny, zdrowy, kolorowy, długi sen i Wam również.