Jest wiele sław muzyki klasycznej, którzy swoim geniuszem wywarli ogromny wpływ na rozwój tej pięknej muzyki. Niemal wszyscy już w wieku przedszkolnym wykazywali niesamowite możliwości muzyczne.

Chopin

Jednym z genialnych kompozytorów i pianistów był Fryderyk Chopin. Ten polski muzyk żył w XIX wieku i uważany jest do dzisiaj za jednego z najwybitniejszych kompozytorów romantycznych. Jego przepiękne utwory mazurki, czy znane niemal wszystkim polonezy charakteryzują się wielkim patriotyzmem.
Od 1927 w Warszawie odbywa się Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, który znany jest na całym świecie. Grali tu wielcy muzycy i pianiści, którzy zaczynali swoją profesjonalną przygodę na tym konkursie.
To najstarszy taki konkurs, konkurs monograficzny na świecie.

Bach

Jan Sebastian Bach,to niemiecki kompozytor, ale i organista, który też uważany jest za najwybitniejszego artystę w dziejach muzyki barokowej.
Co ciekawe po jego śmierci 28 lipca 1750
jego muzykę niemalże zignorowano. Jego dzieła uważano za dość przestarzałe.
Wśród najbardziej znanych dzieł na instrumenty klawiszowe jest zbiór 48 preludiów. Jest też wiele arcydzieł, niesamowitych dzieł oratoryjnych, które do dzisiaj są grane np. w kościołach.

Beethoven

Ludwig van Beethoven urodził się w grudniu 1770 roku, a zmarł 26 marca 1827 roku.To też wielki kompozytor, pianista i dyrygent. To jego niesamowita twórczość i genialny zmysł muzyczny wytyczyły rozwój i kierunek muzyki w xix wieku. Beethoven pisał dosyć trudną muzykę, ale nie przeszkodziło to odnieść światowy sukces i światowe uznanie.

Chopin, Bach i Beethoven to wielcy, genialni muzycy i kompozytorzy, którzy na zawsze pozostaną w pamięci miłośników muzyki klasycznej.