Jeśli masz determinację, wytrwałość, jesteś skrupulatny i obowiązkowy, możesz spróbować nauki języków samemu. Jednak w jaki sposób to robić czy istnieje skuteczna metoda?

Metoda nr 1

Jedną z najprzyjemniejszych metod nauki języków obcych jest oglądanie filmów bez lektora. Warto dodać również do tego napisy w danym języku. Dzięki temu będziemy szybciej i łatwiej zapamiętywać słowa i zwroty, w dodatku zarówno w formie mówionej jak i pisanej.

Niekiedy na początku może wydawać się nam, iż niczego nie rozumiemy i szybko się do tej metody zniechęcić. Jednak nie należy się poddawać. Dlaczego? Przekonasz się sam… Zanim zdążysz się obejrzeć przestaniesz zwracać uwagę na to, że rozmowy w filmie toczą się w innym języku.

oglądanie filmów bez lektora jako sposób nauki języka angielskiego

Metoda nr 2

Warto poświęcić czas na spotkaniach z przyjaciółmi i spróbować porozumiewać się jedynie w obcym języku. Będzie to korzystne nie tylko dla nas, ale i dla Twoich znajomych.

Co więcej pomoże nam to w odblokowaniu tzw. bariery językowej. Polega ona na trudności w porozumiewaniu się za pomocą języka obcego, a dokładniej w mówieniu, mimo znajomości zwrotów i słownictwa.

Wszelkie podejmowane przez nas próby przybliżą nas do płynności językowej.

Metoda nr 3

Znajomość przynajmniej 3000 najczęściej używanych słów w danym języku obcym. Najnowsze badania pokazują, iż jest to wystarczająca liczba słów, móc prowadzić dość swobodną konwersację w tym języku.

Zostało potwierdzone, że aż około 90%  wszystkich wypowiedzi skonstruowanych jest ze słownika, który obejmuje nie więcej niż właśnie 3000 słów.

nauka języka obcego

Metoda nr 4

Praktyka czyni mistrza! Wykorzystujmy każdą wolna chwilę na przeglądnięcie notatek, powtórzenie słówek  czy też czytanie w obcym języku np. obcojęzycznej prasy.

Zostało naukowo potwierdzone, że im więcej powtórzeń danej czynności wykonujemy, tym sprawniej nam ona wychodzi.

Tak jest również z nauką języka obcego. Im więcej mamy z nim do czynienia na co dzień, tym lepiej się nim posługujemy i więcej rozumiemy.

Wybierz sposób odpowiedni dla Ciebie.