Programy muzyczne są coraz popularniejsze i budzą coraz większe zainteresowanie wśród odbiorców. Bardzo często gromadzą one przed telewizorami lub odbiornikami radiowymi, nawet te osoby, które na co dzień nie mają z muzyką zbyt wiele wspólnego. Wszystko to dlatego, że programy w radiu, czy programy w Tv, które dotyczą muzyki, pozwalają się zrelaksować, a także zapewniają sporą dawkę rozrywki.

Jakie programy w TV dotyczące muzyki warto śledzić?

Chyba najpopularniejszym programem tego typu jest „Jaka to melodia”, która gości na ekranach widzów, nieprzerwanie od wielu lat. Zgadywanie nazw utworów to nie tylko zadanie dla uczestników, ale i świetna rozrywka dla telewidzów, którzy wraz z graczami, próbują odgadnąć prawidłowe hasła.
Dużą popularnością cieszy się także „Big music quiz”, gdzie w rolach uczestników można zobaczyć znanych i lubianych celebrytów.

Jakie programy w radiu dotyczące muzyki są najpopularniejsze?

Programy w radiu są tak samo popularne, jak ich odpowiedniki, programy w TV. Głównie dlatego, że najczęściej śledzone są przez kierowców, którzy stanowią ogromne grono odbiorców.

Wśród najpopularniejszych programów muzycznych w radiu, bez wątpienia jest Felieton Muzyczny w polskim radiu Jedynka, w którym Adam Halber opowiada o kulisach powstawania najbardziej znanych utworów, zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Jedną z chętniej wybieranych audycji muzycznych jest natomiast gorąca dwudziestka w radiu Eska, w której poznać można najnowsze przeboje, które podbijają światowe notowania.