Płyty chodnikowe to jeden z rodzajów popularnych i funkcjonalnych płyt betonowych. Są one powszechnie używane tworzenia różnego rodzaju chodników ogrodowych, alejek parkowych czy też nawierzchni tarasowych. Betonowe płyty chodnikowe doskonale wpisują się w nowoczesny design, doskonale uzupełniając wystrój otoczenia domu urządzonego w tym stylu. Producenci płyt chodnikowych oferują różnorodne wzory i rodzaje płyt, dlatego bez problemu można dobrać płyty do planowanej inwestycji.

Nowoczesne płyty chodnikowe – dlaczego są dobrym wyborem?

Nowoczesne płyty chodnikowe dostępne są zarówno w tradycyjnej kolorystyce, jak i w bardzo różnorodnej palecie barw. Co więcej, również wzornictwo płyt chodnikowych jest bardzo urozmaicone. W ofercie producentów tego typu elementów budowlanych możemy spotkać płyty chodnikowe imitujące drewno lub kamień, a także płyty barwione w masie. Płyty chodnikowe są dobrym wyborem do tworzenia różnego rodzaju elementów aranżacji ogrodu. Są one trwałe, odporne na ścieranie, warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne a do tego łatwe w montażu i wygodne w użytkowaniu. Płyty chodnikowe mogą być z powodzeniem układane na podjazdach, jednak w tym przypadku warto wybrać płyty posiadające dodatkowe zbrojenie.

Rodzaje płyt chodnikowych

Płyty chodnikowe różnią się od siebie przede wszystkim pod względem rozmiaru. Producenci płyt chodnikowych oferują je w formatach od 35x35x5 cm aż do 50x50x8 cm. Wybór odpowiedniego rozmiaru płyty zależy w dużej mierze jej przeznaczenia. Tarasy oraz alejki ogrodowe czy parkowe z reguły wykładane są płytami chodnikowymi o mniejszych rozmiarach. Sprawiają one wrażenie lekkości, łatwiej też utworzyć z nich pożądanych kształt. Płyty chodnikowe o większej powierzchni sprawdzają się zdecydowanie lepiej na nawierzchniach narażonych na częste i intensywne użytkowanie. Można nawet pokusić się o zastosowanie płyt zbrojonych, na przykład, jeżeli chcemy użyć płyty chodnikowe do budowy podjazdu.