Jak bezpiecznie pożyczać, aby nie zostać dłużnikiem? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób, zaczynających korzystać z tego typu produktów finansowych. Poniżej znajdziecie 10 sposobów na bezpieczne pożyczanie.

Porady dla zadłużonych

Porady dla zadłużonych są przeznaczone nie tylko dla dłużników, ale również osób, które nie chcą w zadłużenie wpaść. Im więcej będziesz wiedział/a na temat zasad funkcjonowania finansów, tym bezpieczniejsze będzie dla Ciebie wzięcie pożyczki.

Sprawdź ofertę wielu firm

Nie decyduj się na pierwszą lepszą ofertę firmy pożyczkowej. Zapoznaj się z ofertą innych instytucji finansowych, gdyż może okazać się, że zaproponują Ci znacznie bardziej korzystne warunki.

Co jest napisane małym druczkiem?

Zanim podpiszesz umowę koniecznie sprawdź, co jest napisane małym drukiem. Przeczytaj umowę i zobacz, czy jej warunki są dla Ciebie czytelne i czy uważasz je za uczciwe.

Wcześniejsza spłata

Sprawdź, czy masz możliwość wcześniejszej spłaty. Niektóre firmy/banki każą sobie za nią dodatkowo płacić.

porady dla zadłużonych

Ubezpiecz kredyt

Jeśli chcesz być bezpieczny, zastanów się nad ubezpieczeniem spłaty kredytu. Co Ci to da? W zamian za niewielkie podwyższenie opłat kredytowych będziesz mógł/mogła spać spokojnie. Twój dług nie przejdzie na Twoją rodzinę po Twojej śmierci, czy w wyniku straty pracy.

Ranking pożyczek

Zanim weźmiesz kredyt sprawdź, jakie opinie na temat danego produktu znajdziesz o nim w internecie. Niektóre z nich mogą skutecznie odstraszyć Cię od zawierania umowy z konkretną firmą, a drugie wręcz przeciwnie, będą zielonym światłem. Na którym miejscu w rankingu pożyczek/kredytów znajduje się interesująca Cię oferta?

Im więcej informacji tym lepiej

Gdy zastanawiasz się na wzięciem pożyczki zgromadź jak najwięcej informacji na temat danego produktu finansowego, jak tylko jest to możliwe. Pytaj, czytaj i sprawdzaj, a dostaniesz produkt najbardziej zbliżony do tego, czego potrzebujesz.

Daj sobie czas

Nie śpiesz się. Pośpiech jest słabym doradcą finansowym. Daj sobie odpowiednią ilość czasu, abyś mógł/mogła przeanalizować wszystkie za i przeciw do wzięcia pożyczki.

Przeanalizuj swój budżet

Zrób sobie rozpiskę ze swoim budżetem. Sprawdź, ile pieniędzy miesięcznie Ci zostaje. Czy będziesz miał na spłatę raty swojego kredytu?

Zweryfikuj firmę pożyczkową

Powinieneś/aś sprawdzić, z jaką firmą masz do czynienia jeszcze zanim weźmiesz od niej pieniądze. Na rynku znajdziesz wielu chętnych do zaoferowania Ci gotówki. Wybieraj tylko takich, którzy są godni zaufania.