Aplikacje mobilne cieszą się coraz większą popularnością. Wzrost liczby użytkowników smartfonów, a także coraz nowocześniejsze konstrukcje urządzeń mobilnych sprawiają, że urządzenia te powoli zastępują nam komputery. Aby jednak mogły dorównać starym, dobrym PeCetom czy laptopom, potrzebują dużej ilości różnorodnego oprogramowania. Dotyczy to również niezwykle lubianych w Polsce iPhone’ów. Stąd też tak duże zapotrzebowanie na aplikacje mobilne iOS, które tworzone są dla produktów firmy Apple.

Aplikacje mobilne iOS, które warto mieć w swoim iPhonie

Użytkownicy iPhone’ów odwiedzający jeden z popularnych sklepów z aplikacjami mobilnymi mogą czuć się nieco zagubieni i bezradni. Ich ogromna (już teraz) liczba oraz świadomość faktu, że każdego dnia powstają kolejne, sprawia, iż bardzo trudno jest odnaleźć wśród nich te naprawdę warte instalacji.

Aplikacje mobilne iOS

Aplikacje mobilne iOS

Aplikacje mobilne iOS  już na wstępie należałoby podzielić na płatne i darmowe, z czego pośród tych ostatnich do najlepszych i najciekawszych należą:

  1. Wikiwand – bardzo ciekawa aplikacja dla wielbicieli Wikipedii. Dzięki Wikiwand przeglądanie tej najpopularniejszej internetowej encyklopedii jest znacznie wygodniejsze niż w przypadku przeglądarki. Oprócz przystępnego interfejsu i sprawnego poruszania się pomiędzy ulubionymi językami, ta aplikacja mobilna iOS wyróżnia się przede wszystkim możliwością szybkiego podglądu tekstów podlinkowanych w przeglądanym tekście.

  2. Musi – to z kolei aplikacja, która z pewnością zaciekawi fanów popularnego serwisu YouTube. Dzięki Musi możliwe jest odtwarzanie muzyki, która dostępna jest w tymże serwisie w formie filmów, a także układanie z poszczególnych utworów swoich własnych playlist. Co ważne, aplikacja ta pozwala na tzw. odtwarzanie muzyki w tle, przez co stała się ciekawą (i darmową!) alternatywą dla serwisów w rodzaju Spotify lub Tidal.

  3. Slack – aplikacja ta powstała z myślą o odbiorcach biznesowych, jednak bardzo szybko zyskała uznanie pozostałych użytkowników. Slack to prawdopodobnie najlepszy spośród darmowych komunikatorów, jakie można znaleźć w sklepach internetowych w dziale „Aplikacje mobilne iOS”. Pozwala on na prowadzenie rozmów z całą grupą użytkowników lub też jedynie z wybranymi osobami, a wszystko to odbywa się wokół ustalonych tagów.

  4. Cheatsheet – aplikacje mobilne iOS potrafią zaskakiwać swoją prostotą. Tak dzieje się również w przypadku Cheatsheet, która w rzeczywistości jest czymś w rodzaju mobilnej ściągawki do zapisywania najważniejszych (aktualnie) informacji. Dzięki Cheatsheet już nigdy nie zapomnisz swojego kodu do drzwi, numeru miejsca parkingowego czy hasła do Wi-Fi.