Aviomarin to powszechny lek, który najczęściej stosowany jest w chorobie lokomocyjnej. Cieszy się on ogromnym zadowoleniem wśród pacjentów. W internecie można znaleźć wiele pozytywnych opinii na temat aviomarinu. Więc jak działa i kiedy można go stosować?
Skład i działanie aviomarinu
Aviomarin to preparat, który działa przeciwwymiotnie, przeciwhistaminowo oraz cholinolitycznie. Zawiera on w swoim składzie dimenhydrynat, który jest antagonistą receptorów H1 I generacji. Substancja ta przedostaje się przez barierę krew-mózg, hamująco działa na odruchy błędnikowe oraz ośrodek wymiotny, który znajduje się w rdzeniu przedłużonym. Swe działanie przeciwwymiotne ma wzmocnione przez właściwości cholinolityczne. Medykament ten obniża napięcie mięśni gładkich, spowalnia perystaltykę przewodu pokarmowego i ogranicza wydzielanie śliny.
Aviomarin apteka internetowa Wapteka wskazany jest w profilaktyce choroby lokomocyjnej, zapobieganiu nudnościom oraz wymiotom, a także leczeniu tych dolegliwości.
Kiedy nie należy stosować preparatu
Niestety nie zawsze można zastosować Aviomarin, pomimo, że istnieją wskazania do jego zażycia. Szczególną uwagę muszą zwrócić osoby, które wykazują nadwrażliwość, na jakąkolwiek substancję zawartą w preparacie. Nie powinno się go stosować, gdy występują:
- Napady astmy
- Guz chromochłonny
- Jaskra z zamykającym katem przesączania
- Porfiria
- Zaleganie moczu w pęcherzu
- Rozrost prostaty
- Padaczka
Lek nie powinno się stosować u dzieci poniżej 6 roku życia. Również nie powinny go zażywać osoby, które prowadzą samochód czy pracują przy urządzeniach czy maszynach, gdyż Aviomarin w znacznym stopniu wpływa na ograniczenie sprawności psychoruchowej.
Join the discussion