Co jakiś czas można przeczytać w Internecie, iż lekarstwo na raka zostało wynalezione. Jak to naprawdę wygląda i czy faktycznie można już skutecznie leczyć nowotwory?

Badania i doświadczenia – czy znaleziono złoty środek na wszystko?

Choć na rynku są dostępne leki, mające skuteczne działanie w przypadku leczenia nowotworów, nie można jednoznacznie stwierdzić, iż stuprocentowy lek na raka istnieje. Lata eksperymentów prowadzonych w laboratorium pozwoliły na wynalezienie środków, wspomagających leczenie nowotworów. Niestety każdy z nich ma inny przebieg i zwykle ich skuteczność zależy od indywidualnej kondycji oraz predyspozycji genetycznych pacjenta. Ponadto, leki te są kosmicznie drogie i niedostępne w wieku krajach. Jedno opakowanie Venetoclaxu kosztuje aż 11 tysięcy dolarów!

Zaufać laboratorium – farmakologia czy natura?

Nie tylko doświadczenia w laboratorium, ale także badania prowadzone na grupie ochotników wykazują, iż duży wpływ podczas leczenia nowotworów ma dieta. Suplementowanie odpowiednich witamin i dobrze zrównoważona dieta może zmniejszać ryzyko zachorowania na nowotwory oraz spowalniać ich rozwój. Szczególnie witamina C jest powszechnie stosowana w leczeniu raka na całym świecie.

Wczesne wykrycie – większa skuteczność leczenia!

Dostępne na Polskim rynku lekarstwa przeciwnowotworowe np. stosowana zwykle chemia są tym skuteczniejsze, im szybciej nowotwór zostanie wykryty. Z doświadczenia lekarzy wiadomo, że dużą część nowotworów można wyleczyć operacyjnie oraz farmakologicznie, dlatego powinniśmy regularnie badać się pod tym kątem i nie bagatelizować żadnych objawów chorobowych.