Manitou to producent maszyn o francuskich korzeniach. Firma została założona jeszcze pod koniec XIX w. Zajmowała się produkcją maszyn o profilu rolniczo-budowlanym: kombajnów, rozsiewaczy nawozu, żurawi, betoniarek. Przełomowy dla niej okazał się rok 1957. To wtedy Marcel Braud wynalazł terenowy wózek widłowy. Maszyna określiła kierunek rozwoju przedsiębiorstwa, zapewniła mu sukces i rozpoznawalność na rynku.

Logistyczne wyzwania

Choć Manitou jako producent nie jest tak popularny jak Cat czy JCB, to na pewno ma swoich zwolenników. Wybór akurat tych maszyn jest na pewno podyktowany dostępnością części Manitou. By ją zwiększyć, firma w 2007 r. otworzyła międzynarodowe centrum logistyczne dla części zamiennych.

Dostępność części do Manitou

Założone centrum ma powierzchnię aż 33 500 m². Pracuje w nim 150 osób, które codziennie wysyłają ponad 1000 paczek z zamówionymi częściami o łącznej wadze 40 ton. Rocznie Manitou realizuje aż 1 000 000 zamówień, a w ofercie ma ponad 70 000 części zamiennych rozsyłanych po całej Europie.

Różnorodne branże

Manitou produkuje bardzo zróżnicowane maszyny. Są wśród nich te najbardziej uniwersalne i dedykowane określonym branżom czy specjalistycznym pracom. Na pewno jednymi z najbardziej popularnych i cenionych maszyn są ładowarki teleskopowe dla budownictwa. Manitou w Polsce jest jednym z liderów w produkcji tego sprzętu. Ceniony jest za dopracowane konstrukcje, solidność i trwałość maszyn. Trzeba dodać, że Manitou w ofercie ma również bardzo różnorodny osprzęt do maszyn.