W Polsce słychać coraz więcej głosów mówiących, że disco polo jest muzyka ludzi o ubogim guście muzycznym. Ludzi, którym nie zależy na treści, lecz na zabawie, którzy nie mają wymagań. Te krzywdzące określenia nie mają zbyt wiele wspólnego z prawdą, warto w związku z tym obalić kilka popularnych mitów na temat tej muzyki.

Dlaczego disco polo to ulubiona muzyka młodzieży?

Przede wszystkim, disco polo to ulubiona muzyka młodzieży dlatego, że dostarcza po prostu ogromną rozrywkę, a melodie i rytm idealnie nadają się na parkiet w dyskotece. Do tej muzyki nie da się nie bawić dobrze – nogi same podrywają się do tańca. Mówi się, że ta muzyka nie ma przekazu, a z tym również nie sposób się zgodzić. Mnóstwo jest piosenek z tego gatunku, które pięknie poruszają temat miłości. Zresztą, nawet jeśli, to czy jest jakiś obligatoryjny zapis, który zmusza twórców do pisania muzyki wyłącznie poetyckiej, mającej drugie dno? Nie ma nic złego w tworzeniu dźwięków, które mają po prostu umilać ludziom czas. Warto też zaznaczyć, że disco polo to ulubiona muzyka młodzieży również dlatego, że jest na wskroś polska – nie ma na świecie osób obracających się w świecie tego typu melodii i rytmów. To nasz towar eksportowy, tak jak w Ameryce jest country, a na Jamajce reggae i należy być z niego dumnym.

Disco polo – ulubiona muzyka młodzieży i nie tylko.

Disco polo może być bowiem cudownym podkładem na każdą imprezę, bardzo miło jest również potupać sobie do niego nogą w trakcie czynności codziennych. Podsumowując zwięźle, warto jest czasami utrzymać na wodzy lekko snobistyczne twierdzenia i skupić się po prostu na dobrej zabawie.