Masz problemy z nadwagą lub niedowagą i zastanawiasz się, czy udać się do dietetyka? Moim zdaniem na początku nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na wizytę u takiej osoby.

Odchudzanie

Odchudzanie to bardzo prosty proces w naszym organizmie, który polega na przyjmowaniu mniejszej ilości kalorii niż nasze ciało jest w stanie spalić w ciągu dnia. Nie ma tutaj żadnej magii. Dietetyk powie nam to, co znajdziemy w internecie, a może i jeszcze mniej.

Profilaktyka

Jest ona potrzebna w przypadku, kiedy gołym okiem widzimy, że nasz organizm nie pracuje tak jak należy. Mamy problemy z trawieniem, z wypróżnianiem, z wzdęciami itp. Jednakże tutaj też nie jest jasno powiedziane, czy lepiej iść do dietetyka, czy do gastrologa.

Dobry dietetyk

Nie jest tak, że wszyscy ludzie z tego zawodu są mało wyedukowani i robią kopie tej samej diety dla każdego. Ale sam przekonałem się wiele razy, jak można wyrzucić pieniądze w błoto i nie mieć z tego żadnych korzyści. Jeżeli dietetyk ułoży dietę pod Twój organizm, pod Twoją aktywność fizyczną, obliczy Twoje BMR, to taka dieta jest warta tego aby ją kupić i z niej korzystać.

Podsumowanie

Jeżeli chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe, jeść zdrowo, chcesz schudnąć, na początku Twojej drogi dietetyk jest zbędny. Masz masę informacji w internecie jak jeść zdrowo a do tego smacznie i nie są to informacje wyssane z palca. Jednak jeżeli coś Cię niepokoi, warto wtedy zastanowić się nad taką wizytą, jednak zanim wybierzesz specjalistę, sprawdź opnie na jego temat.