Czy życie na samych owocach i warzywach jest możliwe, czy człowiek będzie się czuł doskonale, gdy zrezygnuje z mięsa i węglowodanów? Otóż i tak i nie. Owocowa dieta jest możliwa tylko przez kilka dni, a dieta bez mięsa możliwa jest przez długi czas.

ODCHUDZIMY SIĘ I OCZYŚCIMY

Dieta owocowa polega na tym, że przez kilka dni jemy same owoce i same warzywa. W tych dniach nasz organizm zanotuje brak białka i węglowodanów ale wyjdzie mu to na zdrowie. Te kilka dni będą doskonałym oczyszczeniem naszego organizmu z wszelkich toksyn. Mimo, że nic innego, poza owocami i warzywami, nie będziemy jeść będziemy bardzo dobrze się czuć. Jednak tylko przez chwilę.

BRAK BIAŁKA I WĘGLOWODANÓW, ALE NADMIAR CUKRU

Owoce dostarczą nam bardzo dużo cukru, dlatego monodieta typu owocowego i warzywnego bardzo nam ludziom zagraża. Brak białka i węglowodanów, przez kilka dni, nie będzie dla nas stanowił żadnego problemu, jednak w tym czasie będziemy spożywać bardzo dużo cukru. Zagrozi to przede wszystkim osobom, które borykają się z cukrzycą.

DIETA NIE POKRYJE WSZYSTKICH NASZYCH POTRZEB

Dieta owocowa, spożywana przez kilka dni, da nam doskonałe oczyszczenie i pozwoli zacząć się odchudzać. Jednak po kilku dniach, trzech czy czterech, spożywania owoców lub warzyw, powinniśmy ją przerwać. Tego rodzaju dieta nie pokryje wszystkich zapotrzebowań naszego organizmu i nie mówimy tu tylko o braku białka i węglowodanów. W trakcie owocowej diety nic nie dostarczy nam wapnia, wielonasyconych kwasów tłuszczowych czy magnezu.