Początki w prowadzeniu własnej firmy bywają bardzo trudne. Brak doświadczenia, biznesowego know-how, rozpoznawalnej marki – wszystko to sprawia, że niektórzy początkujący przedsiębiorcy stawiają na franczyzę. Być może Ty sam również powinieneś zastanowić się nad podobnym wyborem?

Zalety franczyzy

Jeśli chcesz założyć własną działalność gospodarczą, ale brak Ci pomysłu, doświadczenia i wiedzy niezbędnej do prowadzenia biznesu, powinieneś zastanowić się nad franczyzą. Dzięki franczyzie nie będziesz musiał przede wszystkim martwić się o tworzenie i rozwój nowej, własnej marki, która zapewniłaby Ci biznesowy sukces. Franczyzodawca zobowiązany będzie do udzielenia Ci bardzo konkretnej pomocy. Nie tylko udostępni Ci własną markę (nazwę, znaki towarowe) i podzieli się niezbędnym w tej konkretnej branży know-how, ale również udzieli Ci pomocy w prowadzeniu działalności gospodarczej. Co powinna obejmować tego rodzaju pomoc?

pozyczkiunijne.bgk.pl

Dobry franczyzodawca jest w stanie pomóc Ci (o ile tylko będzie to miało swoje uzasadnienie)  m. in. w:

  • przeszkoleniu Ciebie i Twoich pracowników,
  • zapewnieniu dostępu do specjalistycznego oprogramowania,
  • prowadzeniu kampanii promocyjnej i wykonaniu materiałów marketingowych (ulotki, bannery, tzw. potykacze),
  • stworzeniu strategii działania zintegrowanej ze strategią marki,
  • kwestiach związanych z prawem oraz sposobem zarządzania firmą,
  • negocjacjach lepszych warunków z dostawcami produktów lub usług,
  • negocjacjach warunków najmu bądź zakupu lokalu pod działalność gospodarczą.

Wybór zależny od posiadanych środków

Bardzo istotnym elementem decydującym o wyborze konkretnej franczyzy jest aspekt finansowy. Zanim dokonasz wyboru i zdecydujesz się na danego franczyzodawcę, zastanów się najpierw, jakimi środkami finansowymi dysponujesz teraz, ile będziesz w stanie zdobyć chociażby z pomocą pożyczki oraz jakie mogą być nakłady finansowe związane z unowocześnianiem Twojego przedsiębiorstwa?

Jeśli chodzi o ewentualne pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub na jej rozbudowę czy unowocześnienie (wprowadzenie ciekawych innowacji), z całą pewnością pomocne mogą okazać się pożyczki unijne z BGK. Ich oferta jest na tyle szeroka i tak dobrana, aby mogli z nich korzystać przedsiębiorcy z całej Polski bez względu na branżę czy rozmiar firmy. Być może dzięki tym środkom będziesz mógł wybrać zdecydowanie ciekawszą, choć bardziej kosztowną franczyzę.