Typów nagrzewnic jest sporo. Jedne są idealne do pomieszczeń o dużej kubaturze i zmiennych warunkach temperaturowych, inne nadają się idealnie np. do szatni sportowych, w których przez większą część zimy może być zimno, jednak w momencie, kiedy pojawiają się w niej sportowcy, temperatura nie może zniechęcać do zmiany garderoby z osobistej na sportową.

nagrzewice wodne

Nagrzewnica wodna – jak to działa?

Zasada działania nagrzewnic wodnych jest dość prosta. Ciepła woda, przepływając przez wymiennik ciepła oddaje ciepło, zaś wbudowany w nagrzewnicę wentylator (zwykle o dużej wydajności) tłoczy przez wymiennik powietrze zassane z pomieszczenia. Powietrze ogrzewane przez rury z ciepłą wodą wyrzucane jest z dużą siłą do pomieszczenia. Taka konstrukcja sprawia, że nagrzewnice wodne sprawdzają się m.in. w pomieszczeniach o dużej wysokości.

Nagrzewnice wodne – zalety

Jak każdy rodzaj nagrzewnic, także i te wodne są tanie w eksploatacji i proste w montażu, ale nagrzewnice wodne mają też inne zalety, które niekoniecznie znajdziemy w nagrzewnicach elektrycznych czy tych na pellet, a są to m.in.:

  • duża wydajność
  • wykorzystanie wody w rurach jako źródła ciepła
  • niska cena zakupu urządzenia
  • ciche działanie

Nagrzewnice wodne są łatwe w montażu nie tylko dlatego, że producenci dbają o odpowiednie mocowania, ale również dlatego, że nagrzewnice te są wyjątkowo lekkie i montaż ich w nawet bardzo trudnym do ogrzania pomieszczeniu nie stanowi wielkiego problemu.

Rodzaje nagrzewnic wodnych

Wśród nagrzewnic wodnych mamy zarówno te do zastosowań w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i te przemysłowe, zdolne do pracy w bardzo trudnym środowisku. Np. nagrzewnice Farmer, które z powodzeniem grzeją powietrze nawet w pomieszczeniach, gdzie narażone są na działanie kwasów i amoniaku. Wybierając nagrzewnice wodne, warto dokładnie przyjrzeć się ich specyfice i poczytać o warunkach działania. Najlepiej uczynić to na stronie sklepu, gdzie zamierzamy dokonać zakupu, np. na tutaj: https://www.wentylatorysklep.pl/nagrzewnice-wodne,251.html. Dzięki wyczerpującym opisom i radom fachowców, na pewno dobierzemy odpowiednią nagrzewnicę wodną do naszych pomieszczeń.