Gdańsk jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Polsce, gdzie każdego roku przybywa wielu turystów nie tylko z kraju, ale też z zagranicy. Zainteresowanie budzi nie tylko nadmorska lokalizacja miasta, ale też wspaniałe zabytki architektury miejskiej.

Większość zabytków Gdańska znajduje się w Głównym Mieście, zwłaszcza wzdłuż Drogi Królewskiej, rozpoczynającej się od Złotej Bramy, a kończącej na Zielonej Bramie, za którą jest jeszcze słynny Gdański Żuraw – jeden z najstarszych w Europie dźwigów portowych. Przy tak dużej ilości atrakcji, warto skorzystać z pomocy przewodnika, który wyznaczy trasę wycieczki i przedstawi dokładną historię tej części miasta. Jednak, chcąc zobaczyć wszystkie zabytki, trzeba poświęcić kilka dni, co wiąże się z koniecznością zorganizowania odpowiedniego ośrodka wypoczynkowego.

Ponieważ Gdańsk jest miastem turystycznym, wiele hoteli i pensjonatów jest zlokalizowanych w pobliżu najważniejszych atrakcji. Ułatwia to poruszanie się po mieście i pozwala na lepszą organizację własnego czasu, który w przypadku takiej ilości zabytków jest naprawdę cenny. Aby jednak dobrze wybrać miejsce wypoczynku, trzeba wziąć pod uwagę charakter pobytu w Gdańsku – aktywny czy rekreacyjny. Ośrodków wypoczynkowych i miejsc noclegowych w Gdańsku nie brakuje, można więc rozpatrywać oferty hoteli, pensjonatów czy kwater prywatnych.

Decyzja związana z wyborem formy noclegu będzie zależeć od wielu czynników. Najważniejszą kwestią jest rodzaj pobytu w Gdańsku – zainteresowanie wypoczynkiem na plaży, czy może zwiedzanie samego miasta, przy czym nie bez znaczenia jest również termin. W Gdańsku najwięcej turystów jest w sezonie letnim, kiedy można wypoczywać na plaży i zwiedzać miasto. Poza sezonem, w okresie wiosennym i jesiennym, turyści zainteresowani są przede wszystkim zabytkami i poznawaniem historii miasta.

Ponieważ Gdańsk jest miastem dużym, czasami bardzo trudno jest znaleźć miejsce noclegowe, z którego będzie blisko zarówno na plażę, jak i do Śródmieścia, gdzie znajdują się najważniejsze zabytki. Osoby zainteresowane przede wszystkim plażą i kąpielą w morzu, mogą szukać noclegów w pobliżu wybrzeża, natomiast wszyscy nastawieni na zwiedzanie, powinni zdecydować się na lokale w centrum miasta. Wybrawszy lokalizację, można rozważyć rodzaj miejsca noclegowego, który w dużej mierze zależy od celu podróży i sezonu, w którym się ona odbywa. Lato sprzyja przebywaniu na zewnątrz, dlatego wybierając nocleg, najważniejszy będzie komfort pokoju oraz restauracja. Poza sezonem większym zainteresowaniem cieszą się hotele z kompleksową ofertą, na którą obok pokoju i restauracji składa się również spa.

Zdarza się też, że wizyta w Gdańsku ma charakter biznesowy. Wówczas hotel powinien stanowić pewnego rodzaju miejsce pracy. Oprócz komfortowych warunków w pokoju, warto wziąć pod uwagę możliwość wykonywania tam obowiązków zawodowych. Standardem w hotelach jest dziś dostęp do Internetu, jednak warto sprawdzić tą opcję przed podjęciem decyzji. W czasie delegacji służbowych można łączyć obowiązki zawodowe z aktywnym wypoczynkiem. Dlatego dobrze jest wybrać hotel znajdujący się w pobliżu najważniejszych zabytków Gdańska, aby po wykonaniu pracy znaleźć czas na zwiedzanie.

Sprawdź ofertę hotelu Hilton Gdańsk, idealnego miejsca na wypoczynek bądź spotkanie biznesowe.