Pierwsze urodziny to bardzo ważna uroczystość dla całej rodziny. Mimo, że maluszek może jeszcze niewiele z tego wiedzieć i pamiętać, to jednak rodzice i najbliżsi bardzo przeżywają to święto i robią wszystko, aby było ono wyjątkowe, a jubilat otrzymał najwspanialsze prezenty. Mimo że oferta sklepów z zabawkami jest bardzo bogata i możemy znaleźć w nich mnóstwo zabawek, przeznaczonych dla takich właśnie maluszków, często ciężko jest nam wybrać ten jeden jedyny, który spodoba się dziecku i do tego będzie bezpieczny i funkcjonalny.

Na co zwrócić uwagę kupując prezent roczniakowi?

Każdy z nas może mieć czasami dosyć, kiedy otaczają nas dźwięki, piosenki, krzyki połączone ze szczekaniem psa i szumem pralki. Kupując zabawkę dla dziecka, w szczególności, jeżeli nie jest to nasze dziecko, wczujmy się, choć na chwilę w rolę rodzica zwłaszcza kupując zabawkę wydającą dużo głośnych dźwięków. Kategorycznie powinniśmy unikać kupowania instrumentów muzycznych, perkusji fletów, czy innych głośnych narzędzi, chyba że z wyraźnego polecenia rodziców dziecka. Warto również zwrócić uwagę na zabawki interaktywne, które z zasady grają, śpiewają i wydają różne dziwne dźwięki. Nie chodzi o to, żeby ich nie kupować, chodzi jedynie o to, aby sprawdzić, czy możliwe jest ustawienie poziomu głośności oraz łatwe i szybkie wyłącznie dźwięków, gdy będzie taka konieczność. W sklepie z zabawkami dla dzieci Toysbox.pl znajdziemy mnóstwo ciekawych zabawek interaktywnych dla najmłodszych. Różnego rodzaju stoliki edukacyjne, sortery czy książeczki dźwiękowe są świetne i dzieci je uwielbiają, dlatego jak najbardziej warto sprezentować maluchowi tego typu prezent na pierwsze urodziny. Zwróćmy jednak uwagę na wspomnianą wcześniej możliwość regulacji głośności, a także jakość wykonania i bezpieczeństwo zabawki. Roczne dziecko jest bardzo szybkie, ciekawskie i chętnie wszystko bierze do buźki, dlatego stanowczo powinniśmy unikać wszelkich zabawek, posiadających ściągalne, małe elementy, a także zabawek bez atestów bezpieczeństwa.

sklep z zabawkami dla dzieci Toysbox.pl

Klocki i książeczki dobre na wszystko

Jeżeli zależy nam na zakupie zabawki praktycznej, która będzie służyć dziecku długo i do tego nie będzie bardzo droga, warto pomyśleć o zakupie pierwszych klocków lub ciekawej książeczki z obrazkami. Roczne dziecko powinno doskonalić swoje umiejętności manualne, a budowanie klocków będzie doskonałym treningiem. Książeczki z obrazkami, książeczki rozkładanki, czy z okienkami to również doskonały prezent dla roczniaka. Możemy pomyśleć o pierwszej encyklopedii dla najmłodszych, gdzie maluch będzie mógł uczyć się pierwszych słów z kolorowych obrazków, wszelkie książeczki o zwierzątkach czy pojazdach również powinny być trafionym i lubianym prezentem.