Białe zęby są ozdobą każdego człowieka. Niestety natura nie każdego wyposażyła w ten atrybut. Nie tylko używki ale i zdrowe produkty spożywcze dodatkowo przebarwiają zęby. Na szczęście jest kilka zasad, których przestrzeganie zagwarantuje utrzymanie białego uśmiechu.

Zdrowe, białe zęby

Najważniejsza jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Zęby należy szczotkować regularnie trzy razy dziennie. Dodatkowo konieczne jest używanie nici dentystycznych do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Dobrze jest również pomyśleć o płynie do płukania jamy ustnej. Szczoteczka oraz dobra pasta do zębów i skrobaczka do czyszczenia języka to niezbędne akcesoria, które usuną osad i zredukują ilość przebarwień uzębienia. Konieczne są również regularne wizytyt u dentysty, dzięki którym próchnica czy procesy zapalne zostaną wykryte we wczesnym stadium, a także zostanie wykonane profesjonalne czyszczenie zębów.

Jak zredukować przebarwienia na zębach

Aby utrzymać jasny kolor zębów należy, kiedy to możliwe, pić kawę czy herbatę przez słomkę. Koniecznie trzeba zrezygnować z palenia papierosów, które nie tylko rujnują zdrowie, ale zostawiają nieestetyczny brązowy nalot na zębach. Po spożyciu barwiących produktów spożywczych, np. jagód, czarnych porzeczek, buraczków, czerwonego wina, coli, soku żurawinowego czy grapefruitowego należy, jeżeli nie jest możliwe wymycie zębów, przynajmniej przepłukać usta wodą.

Właściwa higiena jamy ustnej, dobra pasta do zębów z zawartością fluoru, regularne wizyty u dentysty oraz zastosowanie kilku zasad na codzień, zagwarantują piękny, biały uśmiech na długie lata.