Zaletą jednorazowych alkotestów jest przede wszystkim ich duża dostępność oraz prosty sposób użycia, co pozwala na to, aby każdy miał możliwość sprawdzenia poziomu alkoholu w swoim organizmie, w sytuacji, kiedy posiadanie takich informacji jest konieczne. Jak działają takie testy oraz czy można im zaufać?

Zacznijmy od początku: jaki alkotest wybrać?

A aptekach internetowych czy stacjonarnych znaleźć można dziesiątki różnego rodzaju testów — jakość wielu pozostawia jednak sporo do życzenia, dlatego przed wyborem konkretnego rozwiązania warto zwrócić uwagę czy dany alkotest posiada odpowiednie certyfikaty. Jednym z takich produktów jest test na alkohol AlcoTEST — tylko certyfikowane produkty dają nam gwarancję, że mamy do czynienia z testem, którego wynik będzie wiarygodny, stąd ewentualny zakup testów bez certyfikatów jakości lepiej dobrze przemyśleć.

Test na alkohol AlcoTEST — jak to właściwie działa?

Alkotesty jednorazowe, zupełnie tak jak znane wszystkim alkomaty przeznaczone są do mierzenia stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Tym, co odróżnia alkotesty od alkomatów, jest przede wszystkim to, że są o wiele tańsze, bardziej dostępne i nie trzeba ich w żaden sposób kalibrować. Jeżeli więc informacji o poziomie alkoholu w wydychanym powietrzu potrzebujemy od czasu do czasu, jest to z pewnością bardzo dobre rozwiązanie.

Test na alkohol AlcoTEST

Alkotesty jednorazowe posiadają woreczek pomiarowy, do którego wdmuchujemy powietrze (ważne: przed skorzystaniem z testu nie należy nic pić, ani niczego jeść przez co najmniej 20 minut). Powietrze, które zostanie przez nas wdmuchane, dostaje się następnie do tubki ze specjalną substancją chemiczną, zmieniającą swoje zabarwienie pod wpływem alkoholu. Brak zmian oznacza, że w wydychanym powietrzu nie ma alkoholu, z kolei w przypadku jakiegokolwiek zabarwienia, kolor ten porównujemy z legendą zamieszczoną na opakowaniu, co pozwala nam stwierdzić ile alkoholu mamy w wydychanym powietrzu. Zasada działania takiego testu jest więc naprawdę prosta i nie wymaga od użytkownika tego produktu żadnych specjalnych umiejętności.

Dokładność jednorazowych testów na alkohol — czy można im ufać?

Jeżeli chodzi o dokładność jednorazowych testów na alkohol to dobrej jakości test, taki jak test na alkohol AlcoTEST, który posiada odpowiednie certyfikaty, poddawany jest długotrwałym procedurom badawczym, przez co, jeżeli stosujemy się do zaleceń producenta, możemy być pewni, że uzyskamy wynik, prezentuje stan rzeczywisty. Warto taki prosty test mieć zawsze przy sobie, nie zajmuje on dużo miejsca, a jego posiadanie może nam znacznie ułatwić życie.