Obecnie mamy w czym przebierać, jeśli chodzi o wybór sal weselnych. Jednakże kluczowe są tutaj dekoracje, gdyż dzięki odpowiedniemu wystrojowi możliwe jest nadanie temu wyjątkowemu dniu podniosłego charakteru i stworzenie klimatu sprzyjającego dobrej zabawie. W związku z tym planowanie i przygotowanie wszystkich ozdób należy rozpocząć na kilka tygodni przed datą ślubu. Salę można oczywiście udekorować na własną rękę, ale równie dobrze mogą nas w tym zadaniu wyręczyć domy weselne. Zatrudnienie profesjonalistów jest z całą pewnością oszczędnością czasu, ale pieniędzy już niekoniecznie. O czym należy więc pamiętać podczas samodzielnego przyozdabiania sal weselnych?

Wybierz temat przewodni

Zanim zdecydujemy się na zakup jakichkolwiek dekoracji, warto najpierw stworzyć koncepcję udekorowania sali weselnej. W tym celu należy zdecydować o tym, jaki motyw ma się pojawiać na wszystkich elementach. Chodzi tutaj zarówno o kwiaty i tkaniny, jak również o oświetlenie czy stoły. Inspiracji można szukać dosłownie wszędzie. Jedni decydują się na nawiązanie do wspólnych zainteresowań czy pory roku, a inni do ulubionego filmu czy koloru. Ogranicza nas tutaj jedynie własna wyobraźnia.

Sale weselne w Krakowie – jakie kwiaty i stoły?

Niezwykle istotną dekoracją weselną są kwiaty. Najlepiej prezentują się świeżo cięte w wazonach, ale w zależności od pory roku nie zawsze jest to możliwe. Jeśli stawiamy na ekonomiczne i łatwo dostępne rozwiązania, to warto wykorzystać do dekoracji sali weselnej kwiaty sezonowe. Z wybranych kwiatów powstanie nie tylko bukiet ślubny dla Panny Młodej i stroik do butonierki Pana Młodego, ale także ozdoby na stoły dla gości i Pary Młodej oraz na krzesła, klamki, poręcze i samochód.

Podczas dekorowania stołów należy wystrzegać się nadmiaru ozdób, gdyż musi wystarczyć miejsca na zastawę, talerze z potrawami i napoje. Kwiaty warto ustawić na środku stołu, najlepiej na wąskim i wysokim wazonie, który nie zajmie zbyt dużej powierzchni. Do wazonu zaś można wrzucić kryształki i szklane kulki w kolorze zgodnym z motywem przewodnim. Wieczorem warto natomiast wprowadzić nastrojowy klimat, ustawiając na stołach świece zapachowe w ozdobnych naczyniach szklanych czy lampionach. Ciekawą dekoracją są również rozsypane na stole płatki kwiatów oraz obwiązane girlandami świece i wazony.

Obecnie nie ma konieczności kupowania wszystkich dekoracji weselnych, gdyż możliwe jest wypożyczenie ich. Z całą pewnością można liczyć na bogactwo asortymentu, co pozwala na zaaranżowanie sali weselnej zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Sale weselne dysponują najróżniejszymi ozdobami, zastawami i meblami, co jest dużym ułatwieniem oraz znacznie tańszym i szybszym rozwiązaniem, niż szukanie i kupowanie wszystkiego na własną rękę.