Każda z nas marzy o nieskazitelnie pięknej skórze i przede wszystkim zdrowej. Jednak dziś istnieje wiele szkodliwych czynników, które mogą wpłynąć na złą kondycje naszej cery. Na szczęście dzisiejsze apteki zostały wyposażone w najwyższej jakości preparaty pomagające nam w ochronie naszej cery przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak np. słonce czy tez wiatr.

Słońce zawsze stanowiło poważny problem dla naszej cery, gdyż to właśnie ona doprowadza  do stopniowego zwyrodnienia kolagenu i elastyny w naszej skórze. A niestety właśnie te sprężyste włókna są dla naszej skory bardzo istotne, gdyż Ultrafiolet UV-A wnika głęboko w skórę i niszczy jej sieć konstrukcyjną złożona z silnych i sprężystych włókien kolagenu i elastyny. Wskutek długotrwałego działania tych promieni dochodzi do stopniowego zwyrodnienia włókien sprężystych, co powoduje zmniejszenie elastyczność skóry, przez co znacznie szybciej można zauważyć efekty starzenia się cery. Dziś na rynku mamy dostępne wszelkiego rodzaju kosmetyki do skóry powodujące zatrzymanie procesu starzenia się cery, oraz chronią nas przed zbyt intensywnym promieniowaniem słonecznym.

informationhouse.pl

Ostatnio polecanym krem przez specjalistów jest Krem SVR Rubialine, który w swoim składzie posiada kombinacje trzech aktywnych składników takich jak filtry przeciwsłoneczne, antyoksydanty, a także składnik zmniejszający drażniące uczucie gorąca. Wiele firm podjęło się walki z szybkim starzeniem się cery. Kosmetyki SVR, AVENE czy  np. Dermedic znacznie poprawiają stan naszej cery, dzięki czemu firmy te maja dziś tak wielu zwolenników. Ogólne stosowanie kremów przeciw starzeniu się skóry w dzisiejszych czasach jest już koniecznością dla kobiet powyżej 25 roku życia, dlatego tak często farmaceuci oraz dermatologowie przypominają nam o problemie starzejącej się cery.