Wypożyczanie samochodu może przysporzyć nam szeregu nieprzewidzianych wydatków, jeśli nie zapoznamy się dokładnie z regułami wypożyczania aut. Sprawdźmy, jak wynająć samochód tanio i bez niespodzianek w postaci dodatkowych kosztów.

Wypożyczalnia ciesząca się pozytywnymi opiniami

W pierwszej kolejności powinniśmy zająć się wyszukaniem wypożyczalni, która cieszy się pozytywnymi opiniami wśród klientów. Dobrym miejscem do zapoznania się z nimi jest internet. Za jego pośrednictwem, możemy przeglądać komentarze dotyczące różnych firm – zajmujących się wypożyczaniem aut. Znajdziemy w nim informacje na temat nie tylko jakości obsługi, ale również cen.

Wypożyczalnia samochodów Sierpc

W miejscowości Sierpc w rejonie województwa mazowieckiego również znajduje się wypożyczalnia aut Sierpc zlokalizowany jest nieopodal województwa kujawsko-pomorskiego. Dlatego wszyscy, którzy chcą w tej okolicy wypożyczyć auto, powinni pokierować swoje kroki do Sierpc (wypożyczalnia Sierpc).

Dokładnie określ kryteria wynajmu

Wypożyczając samochód powinniśmy dokładnie określić kryteria dotyczące jego wynajmu. Czy chcemy odebrać auto w mieście, czy na lotnisku? A także kiedy, w jakim miejscu i o której godzinie chcemy je zwrócić? Precyzyjne opisanie swoich potrzeb, pozwoli nam uniknąć opłat dodatkowych.

Kiedy mogą zostać naliczone opłaty dodatkowe?

Jedną z najczęstszych opłat dodatkowych jest opłata lotniskowa. Wypożyczalnie często udostępniają auta na lotnisku za dodatkową opłatą. Nie jest to jednak reguła, dlatego warto jest zapytać się o opłatę lotniskową w swojej wypożyczalni.

Warto również zwrócić uwagę na to, gdzie przyjmujemy auto i gdzie chcemy je zdać. W przypadku, gdy mamy do czynienia z dwoma różnymi lokalizacjami, możemy spotkać się z naliczeniem dodatkowych opłat.

Wypożyczając auto, powinniśmy sprawdzić, w jakich godzinach czynna jest wypożyczalnia. Jeśli będziemy zdawać je poza godzinami jej otwarcia, możliwe, że zostanie nam policzone wypożyczenie za kolejną dobę.

Taniej w wypożyczalniach samochodów będą mieli kierowcy z większym doświadczeniem. Dlatego – jeśli mamy taką możliwość – warto ich zabrać jako kierowcę ze sobą.