Pokój dziecięcy jest miejscem, gdzie powinna dominować kreatywność i niebanalność. Istnieją niezawodne meble oraz dekoracje, które stworzą niesamowity pokój dziecięcy. Pomysłowe rozwiązania mogą idealnie sprawdzić się w pokoju dziewczynek, ale też chłopców.

Zwróć uwagę na ściany

W pokoju dziecięcym warto postawić na minimalizm. Jednak chcąc zachować pewną estetykę, warto zdecydować się na niezwykle modny wariant związany z dekorowaniem pomalowanych ścian. Chodzi tutaj o malowanie lub naklejanie różnych ozdób, takich, jak drzewa, postacie z bajek, czy sympatyczne zwierzątka.Pokój dla dziecka

Najlepiej komponują się one przy pastelowych kolorach ścian. Wtedy dodatki powinny być kolorowe, wzorzyste, po prostu przepełnione pozytywnym nastawieniem do życia. Warto zdecydować się na odejście od stereotypowego niebieskiego dla chłopców oraz różowego dla dziewczynek. W końcu paleta barw jest znacznie bardziej rozbudowana i warto wybrać coś mniej szablonowego.

Jak wybrać meble do pokoju dziecka?

To jakie kupimy meble do pokoju dziecka jest przede wszystkim uzależnione od funduszy rodziców oraz metrażu danego pokoju. Na samym początku trzeba wybrać łóżko. Najlepiej, aby było ono jednoosobowe i względnie przyszłościowe. Wszystko przez to, że dzieci rosną w bardzo szybkim tempie i żaden rodzic nie chciałby przecież kupować nowego łóżka po roku. Dlatego warto od razu zdecydować się na rozmiar młodzieżowy.

Kolejnym meblem jest biurko. Jest ono przydatne zarówno dla dzieci, które rozpoczęły się uczęszczanie do przedszkola, jak i tych chodzących już do szkoły. Biurko powinno zawierać wiele półek, szufladę oraz miejsce na tornister. Do tego konieczna jest jedna większa szafa do powieszenia ubrań oraz co najmniej jedna komoda. To względne minimum, o którym powinni pomyśleć rodzice.

Jakie dodatki ożywią pokój dziecięcy?

Warto pamiętać, że meble do pokoju dziecka mogą być w innych kolorach, niż brązowe, czy czarne. Tym samym będą one jednocześnie dodatkiem i ozdobą pokoju. Dobrym dodatkiem będą kosze na zabawki, dzięki którym łatwiej zachować porządek w pokoju. Pokój wzbogacić mogą również kolorowe obrazki na ścianach oraz wymyślne, puszyste dywany.

Dla dziecka bardzo dobrym rozwiązaniem będą też mniej szablonowe rozwiązania. Dzisiejsi rodzice coraz częściej budują swoim dzieciom w pokoju namioty na wzór tipi. Są one bardzo często stosowane u dziewczynek, jak i u chłopców. Innym pomysłem są też łóżka ozdobione tkaninami, a przy zagłówku namalowane może być, choćby bajkowy pałac.