Brak ruchu szkodzi stawom i źle wpływa na krążenie. Jednak nadmierny wysiłek również może prowadzić do urazów i kontuzji, a także przemęczenia nóg, które jest niekorzystne zwłaszcza w sytuacji występowania żylaków.

Jest wiele czynników, które szkodzą nogom. Niektóre wpływają na pojawienie się żylaków lub nasilenie objawów, inne natomiast szkodzą stawom, powodując ból i dolegliwości. Z jednej strony trzeba więc unikać sytuacji wpływających źle na stan nóg, a z drugiej podjąć działania, które pomogą zachować kończyny w zdrowiu i prawidłowym funkcjonowaniu.

Ruch jest bardzo ważny dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale trzeba pamiętać, że nie każda forma ćwiczeń jest odpowiednia dla stawów, a jedynie taka, która ich zbytnio nie nadwyręży. Bardzo istotne jest też prawidłowe odżywianie, które wymaga produktów bogatych w witaminę D i wapń. Ponadto stawy i układ kostny nie lubią chłodu, a bardzo dobrze wpływa na nie słońce. Trzeba zatem unikać zimna i wilgoci, które są częstą przyczyną stanów zapalnych i reumatyzmu. Wiele osób może nie wiedzieć, jak bardzo stawom szkodzi stres. Wszelkie spowodowane nim napięcia mięśni, które współpracują ze stawami, sprawiają, że układ kostny jest obciążony i narażony na wytężony wysiłek. Wszystko to prowadzić może do uszkodzenia chrząstki stawowej, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. W jej odbudowie może pomów środek regenerujący, który mogą stosować osoby w każdym wieku.

furanflex.pl

Ruch ma duże znaczenie dla prawidłowego krążenia. Zbyt długie siedzenie lub stanie, nadwaga,  a nawet wady postawy mogą stać się przyczyną występowania żylaków. Jak więc widać układ kostno – stawowy w pewien sposób wiąże się ze stanem zdrowia żył w kończynach dolnych. Najważniejsze to zapobiegać powstawaniu żylaków, ale jeśli już wystąpią równie istotne jest ich leczenie. Doskonałą pomocą w walce z nimi są pończochy uciskowe, które dobiera się indywidualnie do potrzeb. Ich elegancki wygląd sprawia, że mogą być traktowane jest zwykły element garderoby, a właściwości lecznicze nie tylko poprawią krążenie, ale też zminimalizują nieestetyczne obrzęki żylne na nogach. Innym produktem, pomocnym w walce z żylakami, są podkolanówki, przeznaczone nie tylko dla kobiet, ale i mężczyzn.

Problemy z nogami są często bardzo poważne i nie należy ich lekceważyć, nie tylko lecząc już powstałe dolegliwości, ale jak najbardziej starając się im zapobiegać.