Jeśli chcemy mieć zdrową i gładką skórę, koniecznie trzeba o nią należycie zadbać. Nie może być nadmiernie wysuszona, ale też w przypadku skóry przetłuszczającej się trzeba pamiętać, aby regularnie ją oczyszczać.

Wiele kobiet, chcąc zapewnić sobie piękną skórę, korzysta w ciągu lata ze słońca, niestety często w byt dużej ilości. Znane są argumenty, że słońce ma pozytywny wpływ na nastrój, przyspiesza gojenie ran, poprawia wizualny wygląd skóry, a nawet korzystnie wypływa na stawy. Oczywiście jest w tym nieco prawdy, ale nie wolno zapominać, że zbyt długa ekspozycja skóry na słońcu niesie za sobą poważne konsekwencje.

Słońce uaktywnia na policzkach czerwone pajączki tak niechętnie widziane przez większość kobiet. Mimo że nadaje skórze ten pożądany brązowy odcień, przesusza ją, przyspieszając powstawanie zmarszczek, nie wspominając już o różnych chorobach wywołanych przez nadmiar promieni UV.

skoroszyt.eu

Również starsze osoby, zwłaszcza z nadciśnieniem tętniczym nie powinny zbyt długo przebywać na słońcu. Jeśli to naturalne ciepło jest niezbędne z powodu chorych stawów, zawsze można sięgnąć po środki farmakologiczne typu 4FLEX, które oparte są o naturalny i łatwo przyswajalny hydrolizat kolagenu.

Jeśli ktoś musi przebywać na słońcu, koniecznie trzeba pamiętać o wszelkich zabezpieczeniach w postaci kremów ochronnych, takich jak Rubialine SPF 50. Stanowią one doskonałą ochronę przeciwsłoneczną, nawet dla skóry wrażliwej, skłonnej do szybkiego zaczerwieniania się pod wpływem słońca.

Ponieważ opalanie może nadmiernie wysuszyć skórę koniecznie trzeba zadbać o jej prawidłowe nawilżenie, nawet w przypadku skóry przetłuszczającej się. Warto więc sięgnąć po specyfiki, które jednocześnie oczyszczą skórę z bakterii i prawidłowo ją nawilżą. Doskonałym rozwiązaniem mogą tu być płyny antybakteryjne typu Bioderma Sebium H2O, które regulują pracę gruczołów łojowych.

Zdrowa skóra to piękna skóra, jednak by uzyskać ten efekt, koniecznie trzeba zadbać o nią w należyty sposób.