Prowadząc firmę, niezależnie od jej rozmiaru trzeba zapewnić pracownikom wodę pitną. Regulowane jest to przez rozporządzenie ministra pracy i polityki socjalnej z 1997. Jako ogólnie przyjęty standard takie rozwiązanie przynosi benefity dla pracowników jak również i pracodawcy.

Poprawa efektywności

Jak wiadomo organizm ludzki w dużej mierze zbudowany jest z wody. Dlatego odwodnienie o 3% powoduje obniżenie koncentracji nawet o 20%. Dbając o wydajność swoich pracowników należy ułatwić im dostęp do wody mineralnej butelkowanej. Podwładni widząc również, że pracodawca dba o nich, stają się bardziej lojalni i zwracają uwagę, na jakość wykonywanej pracy.

dostawa wody dla firm

Zmniejszenie nieobecności pracowników

Stały dostęp do wody sprawia, że pracownicy są odpowiednio nawodnieni. Ich kondycja fizyczna ma duży wpływ, na jakość wykonywanej pracy. Jak wiadomo mięśnie w większości są zbudowane z wody trzeba, więc stale uzupełniać płyny, aby mogły funkcjonować na pełnych obrotach. Przekłada się to na zwiększenie obecności pracowników w firmie i poprawę rentowności.

Stały dostawca wody

Decydując się na dostawcę wody do firmy należy sprawdzić kilka rzeczy.

  1. Czy jest w stanie dostarczyć taką ilość wody, jakiej potrzebujemy
  2. Czy oferowana woda pochodzi ze sprawdzonych ujęć
  3. W jakiej formie możemy otrzymać wodę (butelkowaną czy z dystrybutora)
  4. Jakie koszty są dostawy

Jeżeli dostawca może zrealizować nasze zapotrzebowanie wystarczy określić harmonogram dostaw. Jest to ważne, ponieważ nie może zabraknąć wody dla podwładnych. Jeżeli odpowiednio zoptymalizujemy częstotliwość dostaw wody możemy liczyć na ograniczenie kosztów.

Woda butelkowana czy z dystrybutora

Woda butelkowana niekiedy wychodzi drożej niż dystrybutor. Takie rozwiązanie niesie jednak za sobą liczne korzyści. Każdy pracownik może mieć własną butelkę wody zawsze przy sobie i korzystać z niej, kiedy zapragnie. Ponadto, można wybrać czy się chce pić wodę gazowaną czy niegazowaną. Takiej opcji nie może zaoferować na dystrybutor. Najważniejszą jednak zaleta wody butelkowanej jest jej mobilność. Można zabrać ją wszędzie be obaw, że się coś rozleje!