Marzeniem każdej kobiety jest posiadanie pięknej i gładkiej skóry oraz idealnej cery pozbawionej defektów. Aby osiągnąć ten cel, stosują wiele specyfików pochodzących z aptek, sklepów kosmetycznych, a także polecanych przez kobiety, z pokolenia na pokolenie.

Przede wszystkim dla zachowania pięknej i młodej skóry ważne jest odpowiednie dozowanie słońca. Każda kobieta pragnie latem mieć choćby delikatną opaleniznę, ale faktem jest, że promienie słoneczne przyspieszają starzenie, przyczyniają się do powstawania zmarszczek i mocno wysuszają skórę sprawiając, że staje się ona szorstka, a nawet może się łuszczyć.

Jednak w przypadku niektórych dolegliwości dermatologicznych słońce okazuje się wskazane, przyspiesza też gojenie ran, usuwa toksyny z organizmu i przyspiesza przemianę materii. Dlatego wydaje się idealnym rozwiązaniem dla cery trądzikowej. Jednak ze słońcem nie wolno przesadzać i czasami lepiej skorzystać z kosmetyków znajdujących się w aptekach, które zadbają o prawidłowy stan skóry. Można więc sięgnąć po antybakteryjne płyny, które oczyszczają skórę likwidując różnorodne zanieczyszczenia.

sit.skoroszyt.eu

Pierwszą więc i podstawową zasadą jest racjonalne dozowanie słońca, a jeśli już jesteśmy zmuszeni przebywać na nim przez dłuższy czas koniecznie trzeba pamiętać o stosowaniu kremów chroniących przed promieniami UV. Przede wszystkim skóra wrażliwa wymaga rzetelnej ochroni i absolutnie nie powinna być zbyt długo wystawiona na działanie promieni słonecznych.

Oczywiście słońce też jest potrzebne, nie można go całkowicie wykluczyć, ponieważ to właśnie promienie UV biorą udział w produkcji tak ważnej dla układu kostno – szkieletowego witaminy D. Przy częstych problemach takich jak reumatyzm czy stany zapalne stawów słońce bywa bardzo korzystne. Oczywiście są inne środki wspomagające stawy i regenerujące chrząstkę, tak ważną do prawidłowego funkcjonowania. Jednak promienie słoneczne również są organizmowi potrzebne, ale oczywiście w umiarze. Słońce ma też istotny wpław na wzmocnienie układu odpornościowego, dzięki czemu jesienią i zimą człowiek jest mniej podatny na infekcje.

O skórę, podobnie jak zdrowie, trzeba dbać w każdy sposób, ale racjonalnie i z umiarem.