Lavazza Crema jest jedną z najczęściej wybieranych kaw wśród smakoszy tego napoju. Charakteryzuje ją intensywny i zapisujący się na długo w pamięci aromat i smak. Kawosze uwielbiają Lavazzę również za jej długo utrzymującą się i obfitą cremę.

Dla kogo jest przeznaczona Lavazza Crema?

Tak naprawdę dla każdego! Choć z pewnością najbardziej przypadnie ona do gustu osobom, które lubią aromatyczne espresso. Kawa zawiera dużą ilość kofeiny, dlatego będzie idealna na poranny, czy popołudniowy zastrzyk energii. Świetnie sprawdza się także w towarzystwie mleka i innych dodatków. Lavazza Crema nadaje się zatem bardzo dobrze do przygotowywania nie tylko espresso, ale również latte i cappuccino.

Lavazza

Lavazza Crema posiada unikalny, wyjątkowy smak, który doceniają smakosze na całym świecie. Spróbuj również i Ty. Zobaczysz, dlaczego jest to napój tak popularny.

Mieszanka ziaren

Kawę Lavazza Crema tworzy mieszanka ziaren Robusta i Arabica. Proporcja doboru tych odmian kawy wynosi tutaj 50:50. Jest kawą średnio wypaloną, charakteryzuje się wysoką zawartością kofeiny. O jej walorach smakowych i uniwersalności świadczy sam za siebie fakt, że to właśnie ta mieszanka jest najczęściej wybierana przez kawoszy na całym świecie.

Jak przyrządzać kawę?

Kawa Crema nadaje się do przyrządzania w praktycznie wszystkich rodzajach ekspresów, które znajdują się na rynku. Zarówno w najbardziej popularnym ekspresie automatycznym, jak i ekspresie przelewowym, czy kolbowym, które umożliwią wydobycie niezwykłego aromatu tejże kawy. Kawę Crema można przyrządzać również bez użycia specjalnych ekspresów. Z pomocą przyjdą nam tutaj takie narzędzia, jak kawiarenka – dzięki której napar będzie wprost niezapominany – a także french press. Oczywiście wyśmienitą Cremę można przygotować również parząc ją w tradycyjnej filiżance lub dużym kubku. Wystarczy jedynie zmielić ziarna tuż przed przyrządzeniem kawy i cieszyć się onieśmielającym aromatem i wyśmienitym smakiem napoju z obfitą pianką. A to wszystko dzięki doskonałej równowadze ziaren Arabiki i Robusty.