Nawet kilkaset tysięcy złotych na rozwój firmy przy braku jakichkolwiek opłat i prowizji oferuje pożyczka unijna w ramach projektu „Lubuski Filar 2020” dla województwa lubuskiego. Projekt przewiduje wsparcie finansowe dla regionu w terminie od 29 marca 2017 r. do 31 grudnia 2023 r.

Lubuski Filar 2020 dla sektora MŚP

W marcu 2017 roku zawarto umowę w ramach unijnego projektu „Lubuski Filar 2020” na dystrybucję środków pieniężnych w obszarze Agencji Rozwoju Regionalnego w Zielonej Górze. Duża część środków w ramach projektu jest przeznaczona dla przedsiębiorcom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Projekty w ramach Lubuskiego Filaru 2020

W skład programu „Lubuski Filar 2020” wchodzą projekty: Wsparcie MŚP przez Fundusz Funduszy województwa lubuskiego, Wsparcie efektywności energetycznej przez Fundusz Funduszy województwa lubuskiego oraz Wsparcie rynku pracy przez Fundusz Funduszy województwa lubuskiego. Projekty są realizowane do 31 grudnia 2023 roku.

pożyczki unijne

Pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw

Wsparcie dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw ma na celu poszerzenie działalności firm o innowacyjne produkty lub usługi, a także zwiększenie zatrudnienia w przedsiębiorstwach z województwa lubuskiego. Głównym zadaniem projektu Lubuski Filar 2020 jest podnoszenie potencjału gospodarczego w tym regionie Polski. Przedsiębiorcy z sektora małych i średnich firm mogą ubiegać się o preferencyjne pożyczki unijne na wzmocnienie swojego potencjału gospodarczego, zwiększenie rozwoju, podniesienie konkurencyjności organizacji, wprowadzenie do swojej oferty nowych produktów lub usług oraz zwiększenie zatrudnienia w przedsiębiorstwach. Projekt zakłada finansowanie w głównej mierze inwestycji podmiotów będących w fazie start-up, innowacyjnych przedsięwzięć oraz inwestycji obejmujących wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Przedsiębiorcy w ramach Lubuskiego Filaru 2020 mogą skorzystać z kilku wariantów pożyczek małych (do 500 tys. zł) i dużych (od 500 tys. zł do 2 mln zł). Mogą oni liczyć na bardzo atrakcyjne oprocentowanie oferowanych zobowiązań zwrotnych, które nie obejmują dodatkowych opłat lub prowizji. Okres spłaty pożyczek to najczęściej 5 lat, natomiast karencja w spłacie wynosi zazwyczaj 6 miesięcy.