W przeważającej części przepisów na domowe wypieki, znajduje się fragment o ubiciu piany, zmiksowaniu, ucieraniu czy też wymieszaniu składników. Powyższe polecania dotyczą oczywiście nie tylko ciast, ale i przepisów na uwielbiane przez wszystkich naleśniki, tortille, racuchy, a także sosy, dressingi i wiele innych. Nic więc dziwnego, iż w niemalże każdej kuchni znajdziemy mikser ręczny . Znany od wielu lat, jako udoskonalenie trzepaczki kuchennej czy jeszcze wcześniej używanej mątewki, które oczywiście wciąż goszczą w wielu kuchniach, jednak są nieporównywalnie mniej skuteczne.

mikser reczny maxelectro

Mikser ręczny to nie tylko sprzęt AGD, ale i ozdoba kuchni

W obecnych czasach mikser możemy zakupić nie tylko w postaci niewielkiego, posiadającego plastikowy korpus urządzenia do którego mocujemy różne mieszadła. Istnieją także miksery stacjonarne – stojące, które jak sama nazwa wskazuje, posiadają korpus przymocowany na stałe do podstawy na której możemy ustawić misę. Producenci sprzętów AGD poszli też o krok dalej i oferują także miksery planetarne, które są tak właściwie wielofunkcyjnymi robotami kuchennymi zaopatrzonymi w trzepaczki do ubijania, mieszadła do mieszania i ucierania, a także haki umożliwiające wyrabianie ciężkich ciast. Niepodważalną zaletą dwóch ostatnich modeli mikserów jest to, że ich praca nie wymaga naszej ciągłej obecności, dlatego też w trakcie ubijania czy mieszania, możemy zająć się dalszymi etapami przygotowywania danej potrawy. Nie każdy może jednak pozwolić sobie na zakup takiego urządzenia, głownie z powodu dodatkowej przestrzeni, którą trzeba na niego wygospodarować. Dlatego też, miksery ręczne wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością!

Mikser ręczny dawniej i dziś!

mikser reczny amica

Niespotykanie głośne, ciężkie,  nieporęczne i trudne w wymianie końcówek sprzęty to już przeszłość. Mikser ręczny Amica to nie tylko niebywale lekkie i łatwe w obsłudze urządzenia, które pracują bardzo cicho i ergonomicznie, ale też cechują się niepowtarzalnym wyglądem. W ofercie tego producenta znajdziemy wiele sprzętów AGD w klasycznych białych lub czarnych obudowach, z kolorowymi wstawkami lub w stylowej, posrebrzanej oprawie. Poza wytrzymałością i wysoką estetyką, urządzenia te są wzbogacane o dodatkowe opcje, jak na przykład funkcja Turbo czy Pulse, dzięki którym przyrządzanie posiłków staje się jeszcze szybsze i przyjemniejsze.