Ulubiona muzyka Polaków to zagadnienie, na które trudno jest odpowiedzieć wprost i bez głębszego zapoznania się z tematem na wielu płaszczyznach. Nie sposób bowiem odpowiedzieć jednoznacznie – zbyt wiele zależy od całej masy czynników takich, jak wiek czy pochodzenie. Powiedzieć, że dominuje muzyka popularna, to przecież tak, jak nic nie powiedzieć.

Sławomir – ulubiona muzyka Polaków?

Osoby odrobinę zgryźliwe, słysząc hasło „ulubiona muzyka Polaków”, z pewnością odpowiedzą od razu, że definitywnie jest to disco polo. Faktycznie, biorąc pod uwagę liczbę wyświetleń na YouTube, coś w tym jest. Disco polo to głównie muzyka osób z prowincji, która towarzyszy im w imprezach i w wykonywaniu codziennych obowiązków, co przekłada się na jej wielką popularność.

Polska buja się do rytmu hip-hopu?

Nie można jednak lekceważyć hip-hopu, który z muzyki nieco egzotycznej dla szerszego grona, staje się obecnie nową muzyką popularną. Wykonawcy tego gatunku wyprzedają obecnie swoje koncerty jeden za drugim i zdobywają podwójnie platynowe płyty, trafiły się też nawet dwie diamentowe, przyznawane ekskluzywnie za sprzedaż ponad stu pięćdziesięciu tysięcy egzemplarzy.

Rock – niegdyś ulubiona muzyka Polaków, ale czy dzisiaj też tak jest?

Popularność rocka i szeroko pojętej muzyki gitarowej nie jest już tak ogromna, jak kiedyś – większość słuchaczy to ludzie w średnim wieku, dla których była to muzyka młodości. Nie znaczy to jednak, że gatunek umiera, a świadczą o tym takie młode i perspektywiczne nazwiska jak Posiadło czy Kortez.

Podsumowując krótko, Polacy mają mnóstwo swoich faworytów muzycznych i trudno jest powiedzieć wprost, który gatunek lub wykonawca jest ich ulubionym. To bezsprzecznie bardzo dobrze o nas świadczy, bo mamy po prostu szerokie horyzonty.