Zabawy akcji to wspaniały sposób na rozładowanie nadmiaru dziecięcej energii albo rozruszanie malucha, który potrzebuje więcej ruchu. Taka rozrywka jest potrzebna dla zdrowia. Niestety, coraz częściej brak aktywności u najmłodszych prowadzi do otyłości i wad postawy. Producenci zabawek dokładają starań do tego, aby uczynić aktywną zabawę atrakcyjną dla dzieci. Co oferują?

Spośród licznych zabawek dla dzieci, które pozwalają na aktywną rozrywkę, do najpopularniejszych należą oczywiście te o charakterze sportowym. Maluchy uwielbiają rywalizację i zdobywanie nowych umiejętności. Sport świetnie się do tego nadaje.

Sportowe zabawki dla dzieci

Podstawowy asortyment sportowy do zabaw akcji zawiera takie zabawki, jak różnego rodzaju piłki, paletki (np. badminton), skakanki czy hula hop. Wszystkie te przedmioty są produkowane w specjalnej wersji dla dzieci. Za ich pomocą można organizować wiele ciekawych i aktywnych zabaw i zawodów sportowych. Oprócz tego istnieją jeszcze inne, ciekawe zabawki dla dzieci, które dają wiele frajdy połączonej z aktywnością fizyczną.

zabawki dla dzieci

Zabawy na świeżym powietrzu

Nie ma lepszego i zdrowszego połączenia niż ruch na świeżym powietrzu. Zimą dzieciaki mogą jeździć na sankach, lepić bałwana czy toczyć bitwy na śnieżki. Dlatego paradoksalnie zabawy akcji w tym okresie są stosunkowo prostsze do zorganizowania – oczywiście, jeśli tylko spadnie śnieg – w innym przypadku pozostają rozrywki w domu. W tej sytuacji pomogą zabawki, które zostaną przedstawione w dalszej części artykułu.

Natomiast wracając do zabawy na świeżym powietrzu, w trakcie cieplejszych dni, świetnie nadają się pistolety na wodę i wyrzutnie Nerf. Tu warto wspomnieć o ciekawej alternatywie dla dużych piłek dmuchanych, która zapewni dzieciakom sporą dawkę ruchu. Jest nią gigantyczny dysk napełniany powietrzem lub helem – Hyper Disc Air Hogs.

Zabawki dla dzieci na dwór i do domu

Część zabawek dla dzieci, w zależności od pogody, równie dobrze można wykorzystać do zabawy w domu, jak i na zewnątrz. Doskonałym przykładem na to jest wyrzutnia samolotów Skypaper. Ta nowoczesna wersja znanej wszystkim z czasów dzieciństwa zabawy w samolociki, to wspaniała rozrywka. Wyrzutnia pozwala wystrzelić papierowe samoloty o wiele bardziej efektywnie niż dzieje się to w tradycyjny sposób.

Inną, nowoczesną odmianą popularnej zabawy w ciuciubabkę, jest zestaw Stop & Go wyścig agentów, w którym znajdują się dwie kamizelki z czujnikami ruchu i 2 zabawkowe mikrochipy. Dzieciaki po wciśnięciu guzika i zapaleniu się czerwonej lampki nie mogą wykonać ruchu. Zabawa jest naprawdę wspaniała.

Ciekawą formą aktywnej rozrywki są również gry zręcznościowe, szczególnie te, które dostarczają porządnej porcji zdrowej gimnastyki. Tutaj na uwagę zasługuje Wygibajtus, odmiana znanego Twistera, w której gracze muszą stawiać nogi i stopy w określonych miejscach, przez co w efekcie zmuszeni są do naprawdę zaskakujących wygibasów.