Gokarty to wspaniała rozrywka oraz zabawa dla osób, które lubią próbować nowych rzeczy i nie czują strachu przed nowymi wyzwaniami. Choć oczywiście należy pamiętać o kilku zasadach i bez względnie się do nich stosować, sama jazda gokartami jest bezpieczna i spokojnie można się na nią wybrać nawet całą rodziną, z nieco starszymi dziećmi.

Czy do pierwszej jazdy gokartami należy się jakoś specjalnie przygotowywać?

Jazdę gokartem zawsze należy traktować jako dobrą zabawę, a więc niepotrzebne są żadne większe przygotowania.
Same gokarty są bezpieczne, jeżdżą dosyć wolno, a każdy uczestnik przejażdżki otrzymuje kask, który ma go chronić przed ewentualnymi incydentami.
Normą oczywiście będą zawiązane włosy, które niestety mogą wkręcić się w gokarta, podczas jazdy, gdy będą zbyt długie oraz lekkie ubranie, które nie będzie krępować ruchów, a jednocześnie zabezpieczy ciało przed ewentualnymi otarciami.

Dlaczego zawiązane włosy są konieczne i jakie lekkie ubranie wybrać?

W przypadku osób z długimi włosami związanie włosów w kucyk lub kok, ważne jest ze względów bezpieczeństwa. Rozwiane włosy z łatwością mogą wkręcić się w części gokarta, co skutkować może bolesnym wypadkiem.

Lekkie ubranie natomiast nie będzie krępować ruchów i pozwoli w stu procentach skupić się na samym przejeździe.
Na pewno warto zrezygnować z krótkich spodenek i koszulek na ramiączka, w których łatwo o bolesne otarcia. Dobrym wyborem będzie natomiast strój zachowany w stylu sportowym, a więc wszelkiego rodzaju dresy.