Leczenie kaca, które bardzo często nazywane jest zatruciem alkoholowym, to częsty problem wielu osób. Chociaż alkohol towarzyszy nam już od ponad 5000 lat, to nadal mamy problem, aby skutecznie walczyć z jego negatywnymi skutkami. W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam, jak radzić sobie z uciążliwym kacem oraz co robić, aby mu zapobiegać.

W jaki sposób powstaje kac?

Największą rolę w procesie powstawanie zatrucia alkoholowego odrywają enzymy wątrobowe, które w konsekwencji powodują złe samopoczucie. Aldehyd octowy powoduje, że w szybkim czasie podnosi nam się ciśnienie, tętno przyśpiesza, a twarz czerwienieje. Do tego dochodzi ból głowy i poranne mdłości, dlatego leczenie kaca nie jest wcale takie łatwe.

Kolejnym enzymem jest kwas octowy, który toczy prawdziwą batalię z naszym żołądkiem.

leczenie kaca

Sprawdzone sposoby na leczenie kaca

W myśl przysłowia — lepiej zapobiegać niż leczyć — warto pomyśleć o negatywnych skutkach picia alkoholu jeszcze przed rozpoczęciem jego spożywania. Wiele osób mylnie zakłada, że kaca możemy mieć tylko po dużej ilości alkoholu. W niektórych przypadkach wystarczy tylko kilka lampek wina lub pomieszanie trunków, aby nazajutrz obudzić się z potężnym bólem głowy.

Zatem, jak temu zaradzić?

W pierwszej kolejności rozpocząć przygotowanie jeszcze przed rozpoczęciem picia alkoholu dlatego ważne jest to, aby:

  • zadbać o prawidłowy sen
  • dostarczyć do organizmu witaminę (może to być np. kwaśna zupa)
  • zjeść obfity posiłek przed rozpoczęciem imprezy
  • nie mieszać alkoholu z papierosami!

Nie zawsze mamy jednak na to czas. Poza tym wielokrotnie wychodzimy spontanicznie z przyjaciółmi, dlatego nie koniecznie podporządkowujemy pod to cały dzień. Na nasze szczęście, istnieje szereg produktów, które pozwalają naładować nasz organizm witaminami i postawić go na nogi. Do sprawdzonych i często używanych należą na przykład produkty 2KC, takie jak:

TABLETKI 2KC — to nic innego, jak naturalny suplement diety, który zawiera wyciąg z opuncji figowej, dzięki czemu pozwala wyeliminować objawy kaca.

2KC RESTART — saszetki, które uzupełniają płyny i elektrolity po spożyciu alkoholu.

2KC DRINK — kolejna opcja, którą możemy wykorzystać po wypiciu ulubionych trunków. Witamina C wyeliminuje objawy zmęczenia oraz wspomoże układ nerwowy.

TABLETKI NA KACA 2KC XTREME — jeszcze mocniejsza dawka dla osób, które potrzebują większej ilości witamin.

Warto rozważyć skorzystanie z naturalnych suplementów przed, podczas oraz po spożyciu alkoholu, aby na drugi dzień nie walczyć ze złym samopoczuciem.