Pożyczki pozabankowe cieszą się niesłabnącą popularnością wśród osób, które nie mogą liczyć na pomoc ze strony banku. Firmy pożyczkowe wyróżniają się dużą elastycznością i uproszczonymi procedurami kredytowania, przystępnymi dla każdego klienta. Duża różnorodnością charakteryzują się także oferty, dlatego decydując się na wybór konkretnej opcji, należy wcześniej dokładnie przeanalizować szczegóły umowy. Na co zwracać uwagę, starając się o pożyczkę do 5 tys.?

Pożyczka do 5 tys. a wymagania wobec klientów

Firmy pozabankowe mają zazwyczaj ujednolicone wymagania wobec klientów, które nieco mogą się jednak różnić. Przede wszystkim wynika to ze sposobu spłaty gotówki oraz wysokości kwoty, o którą składa się wniosek. Starając się o wyższą sumę, trzeba się liczyć z tym, że firma będzie nieco bardziej skrupulatnie sprawdzała wiarygodność klientów. Tak jest w przypadku pożyczki do 5000 zł rozłożonej na miesięczne raty. Ze względu na długoterminowe zobowiązanie, oprócz formalnych warunków, trzeba posiadać także dobrą historię kredytową w bazie BIK. Zanim złożysz wniosek o pożyczkę na raty, sprawdź czy nie masz na swoim koniec niespłaconych zobowiązań, które mogą utrudnić wzięcie pożyczki.

pożyczka do 5000 zł

Koszty pożyczki do 5000 zł

W pożyczkach ratalnych nie ma darmowych ofert dla nowych klientów, jak to jest w przypadku popularnych chwilówek. W zamian za to dostaje się przystępny harmonogram spłat, rozłożony na długi okres kredytowania. Pożyczkę 5000 zł można spłacać maksymalnie przez 24 miesiące, znacznie obniżając miesięczną ratę. W przypadku wybrania 2- letniego okresu kredytowania, jedna rata wraz z odsetkami będzie wynosiła tylko 407,76 zł. W razie możliwości, zadłużenie można uregulować znacznie szybciej, skracając okres nawet do 4 miesięcy, z ratą w kwocie 2237,34 zł. Wariant ten jest dobry dla osób, które chcą szybko się pozbyć zadłużenia i posiadają wystarczające środki finansowe na pokrycie wyższej raty.

Co jest potrzebne do wzięcia pożyczki 5000 zł?

W ofertach pozabankowych największą zaletą jest to, że procedury kredytowania są znacznie uproszczone. Firmy pożyczkowe nie wymagają od swoich klientów dostarczania obszernej dokumentacji potwierdzającej zarobki ani zaświadczeń od pracodawcy. Pożyczki do 5 tys. udzielane są na dowód, bez konieczności osobistego stawiennictwa w placówce firmy. Nie ma znaczenia czy mieszkasz w Bydgoszczy, Zakopanem czy Gdyni, gdyż wniosek o pożyczkę złożysz przez internet z dowolnego miejsca. Oprócz dowodu, niezbędne jest także posiadanie własnego rachunku bankowego oraz aktywnego numeru telefonu. Tylko w ten sposób będzie możliwe przejście weryfikacji tożsamości oraz wypłata gotówki.

Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki do 5000 zł?

Różnorodność ofert może sprawić, że trudno jest znaleźć najlepsza ofertę dopasowana do potrzeb. W pierwszej kolejności należy ustalić swoje potrzeby i możliwości finansowe. To z pewnością ułatwi poszukiwania i pozwoli na lepsza analizę poszczególnych wariantów. Wybierając pożyczkę do 5000 tys. warto wykorzystać internetowy kalkulator rat. Pozwoli on wyliczyć wszystkie koszty pożyczki wraz z odsetkami oraz określić, jaka ilość rat będzie najlepsza. Wniosek o pożyczkę najbezpieczniej składać w firmie, która posiada już wyrobioną pozycję na rynku i cieszy się dobrą renomą wśród dotychczasowych klientów. Korzystanie z nowych pożyczkodawców, na których temat trudno jest znaleźć rzetelne opinie, jest dużo ryzykowne.

Czego unikać składając pożyczkę do 5 tys.?

Największym zagrożeniem jest wnioskowanie o kwoty, które są niemożliwe do spłaty. Może do doprowadzić do wpadnięcia w spiralę zadłużenia, gdyż do nieterminowych spłat naliczane są karne odsetki. Przed skorzystaniem z konkretnej oferty warto więc przeanalizować swój budżet domowy i obliczyć, jaka wysokość miesięcznych rat nie będzie stanowiła drastycznego obciążenia. Tylko w ten sposób można uniknąć problemów i bezpiecznie skorzystać z pożyczki do 5000 tys. rozłożonej na długi okres płatności.