Plakaty to najprostszy sposób na to, aby wyeksponować różnego typu informacje. W ten sposób możemy komunikować się np. z potencjalnymi klientami, czy też pracownikami firmy. Tak przekazywana treść jest odpowiednio wyeksponowana, dzięki czemu z pewnością nikt jej nie przeoczy. Duże znaczenie mają również ramy na plakaty – to właśnie one utrzymują wszelkie materiały w należytym porządku, a także chronią przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych.

Jak wybrać ramy na plakaty?

Ramy na plakaty, czy też ogłoszenia występują w rozmaitych wariantach. Różnią się one między sobą nie tylko wymiarami, ale również materiałami, z których się je produkuje. Warto pamiętać, że to, w jaki sposób oprawimy przekazywane otoczeniu informacje, w dużym stopniu wpływa na renomę naszej marki. Jeśli chcemy być postrzegani, jako profesjonalna oraz solidna firma, to nasze materiały promocyjne również muszą być na wysokim poziomie. Wybierając ramy na plakaty, powinniśmy kierować się przede wszystkim jakością. Optymalnym rozwiązaniem będzie wybór produktów posiadających aluminiowe profile – są one jednocześnie wytrzymałe, a także ekonomiczne w zakupie. Nie bez znaczenia jest również fakt, czy poszukujemy ramy plakatowej do montażu wewnątrz budynku, czy też na zewnątrz.

ramy na plakaty

Ramy na plakaty wewnętrzne

Ramy plakatowe do montażu wewnątrz budynku powinny być wykonane z certyfikowanych materiałów. Dobrze, aby spełniały one aktualne normy związane z zabezpieczeniem pożarowym budynków. Jest to szczególnie ważne w obiektach użyteczności publicznej. Należy dodać, że rama powinna posiadać stosowny certyfikat ogniotrwałości.

Rama plakatowa musi być również spójna z wystrojem wnętrz. Zwykle posiadają one wykończenie anodowe srebrne, jednak można spotkać się również z innymi odcieniami. Ponadto możemy zdecydować, czy preferujemy narożniki zaokrąglone, czy też kwadratowe.

Przed zakupem powinniśmy również sprawdzić, czy rama jest odporna na promieniowanie UV. Jeśli tak, to będziemy mieć pewność, że nie będzie ona blaknąć. Przez cały okres eksploatacji będzie prezentować się równie dobrze, jak na początku.

Dbając o komfort użytkowania warto dowiedzieć się, czy rama jest przystosowana do częstej zmiany treści. Wskazane jest, aby posiadała ona obracane profile – znacznie usprawni to proces wymiany informacji.

Ramy na plakaty zewnętrzne

Ramy plakatowe montowane na zewnątrz są szczególnie narażone na uszkodzenia związane z warunkami eksploatacji. Właśnie dlatego ważne jest, aby ich materiał był ponadprzeciętnie trwały. Najlepiej, aby drzwi były wykonane z poliwęglanu. Jest to materiał wytrzymały oraz odporny na różnego typu zniszczenia. Warto postawić na model, który posiada wzmocnione narożniki. Rama użytkowana na zewnątrz narażona jest nie tylko na czynniki atmosferyczne, ale również akty wandalizmu.

Oczywistym jest, że aby treści były właściwie zabezpieczone, to niezbędne będzie porządne zamknięcie. Najlepiej, aby rama posiadała dwa zamki. Zamknięcie nie powinno jednak utrudniać wymiany informacji.