Stres jest źródłem wielu poważnych dolegliwości i chorób, które rzutują nie tylko na samopoczucie, ale też stan fizyczny czy wygląd. Najczęściej wymieniane są tu problemy z układem trawiennym, pogorszenie stanu psychicznego, a nawet zmniejszenie odporności organizmu na różne infekcje.

Można by wymienić jeszcze wiele innych chorób związanych z napięciem nerwowym, których sama nazwa potrafiłaby zaniepokoić każdego człowieka. Są i takie, których związku ze stresem nikt by się nawet nie domyślił.

Przewlekły stres sprawia, że w organizmie wytwarzają się szkodliwe związki. Na ich działanie jest bardzo narażony między innymi układ kostno – stawowy, ponieważ przyczyniają się one do utraty gęstości kości. Ponadto już samo nieustanne napięcie mięśni spowodowane zdenerwowaniem sprawia, że stawy nie mają z ich strony wsparcia w utrzymywaniu ciężaru człowieka. Słabe kości obciążone i stawy mogą prowadzić do wielu poważnych problemów i urazów, które zazwyczaj objawiają się zaburzeniem funkcjonowania i bólem. Wprawdzie na rynku znajdują się środki farmakologiczne, typu 4FLEX, który jest naturalnym i łatwo przyswajalnym hydrolizatem kolagenu i działa profilaktycznie oraz regenerująco na chrząstkę, ale jednak zmniejszenie ilości stresu jest równie konieczne.

finanse-it.pl

Drugą wręcz zaskakującą dolegliwością, którą może powodować stres, to problemy ze skórą, a przede wszystkim cerą. Twarz może bardzo odczuć skutki napięcia, które towarzyszy człowiekowi przez dłuższy czas, czy nawet w ciągu dnia. Nie tylko swoim wyglądem będzie odzwierciedlać zmęczenie, jakie każdy odczuwa w wyniku stresu, ale jej stan faktycznie może ulec pogorszeniu. Na twarzy może więc pojawić się trądzik, bez względu na wiek, a także inne poważne stany zapalne. W takiej sytuacji mogą oczywiście pomóc środki kosmetyczne, takie jak płyn antybakteryjny Bioderma Sebium H2O, który nie tylko oczyści skórę, ale reguluje działanie gruczołów łojowych. Można też sięgnąć po kremy nawilżające typu SVR Rubialine, które nawilżą skórę, a przy tym działają ochronnie przed promieniami UV.

Skutki stresu są różnorodne, ale jest też wiele sposobów, aby z nim walczyć, a przynajmniej próbować.