Wydawać by się mogło, że strój do biegania nie ma zbyt dużego znaczenia, jeśli chodzi o efektywność treningu. Tymczasem odpowiedni ubiór może nie tylko ułatwić wykonywanie ćwiczeń, ale zapewnić dodatkowy komfort i bezpieczeństwo.

Obuwie do biegania

Idealny strój do biegania powinien przede wszystkim składać się z odpowiednich butów. Dobrze dobrane buty zapewniają stabilność i wygodę podczas biegania, a w przypadku upadku stabilizują kostkę, co minimalizuje ryzyko urazu. To właśnie buty są podstawowym elementem stroju. Nie należy na nich oszczędzać, jako że są bardzo ważne i w dużej mierze to właśnie one zapewniają bezpieczeństwo w czasie treningu. Najlepsze obuwie do biegania można znaleźć w sklepach sportowych.

Idealny strój do biegania – odzież sportowa

Oprócz butów bardzo ważna jest także reszta stroju do biegania. Odpowiednio dobrana odzież także zapewnia większe bezpieczeństwo i wygodę, zapewniając dobrą termoregulację. Luźna odzież sportowa nie powinna również krępować ruchów, dzięki czemu wykonywanie ćwiczeń w niej jest łatwe i przyjemne. Wadą odzieży sportowej jest jej wysoka cena.

Zamienniki odzieży sportowej

Wspomniane już wysokie ceny odzieży sportowej często sprawiają, że amatorzy niechętnie po nią korzystają. Zamiast profesjonalnych ubrań można równie dobrze sięgnąć po luźne i przewiewne elementy codziennej garderoby. Dobrze sprawdzą się zwykłe t-shirty i bluzy dresowe, a także dresy, joggery lub legginsy dla kobiet. Należy pamiętać, że idealna odzież nie powinna w żadnym stopniu utrudniać ruchów.