Smog staje się coraz groźniejszym problemem dla coraz większego obszaru naszego kraju. Póki co walka z nim nie przynosi oczekiwanych rezultatów i dlatego każdy z nas powinien zapewnić sobie ochronę na własną rękę. Zrealizować to można za pomocą specjalnie ku temu zaprojektowanych sprzętów.

Maseczki antysmogowe na twarz

Długotrwale oddychanie zanieczyszczonym przez smog powietrzem, powoduje liczne dolegliwości układu krążenia i oddechowego. Efektem tego jest pogarszające się zdrowie populacji i zwiększona ilość zgonów z tego powodu.

Właśnie dlatego tak ważne jest posiadanie specjalnej maseczki. Maseczki antysmogowe noszone na twarzy skutecznie filtrują powietrze które wdychamy, zatrzymując na sobie praktycznie wszystkie niepożądane związki i substancje. Jest to bardzo ważne w przypadku osób szczególnie narażonych na smog, czyli pracujących na zewnątrz lub aktywnie uprawiających sport.
Nosząc maseczkę na twarzy nie można jednak zapominać o ochronie domu, którą zapewniają filtry domowe.

Maseczka dla domu, czyli filtry domowe

Wiele osób zapomina, że powietrze z zewnątrz wypełnia również mieszkanie. Noszenie maseczek jest pomocne przy wychodzeniu z mieszkania ale również w nim konieczna jest ochrona. Realizują ją filtry domowe, które są urządzeniami elektrycznymi, stale filtrującymi powietrze w mieszkaniu. Zamknięta przestrzeń pozwala na bardzo skuteczne odsianie z niej wszystkich groźnych dla życia i zdrowia substancji, pozostawiając jedynie czyste i w pełni bezpieczne powietrze.