Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce i jednocześnie jeden z najprężniejszych ośrodków akademickich w kraju. Wrocław to miasto posiadające szeroką bazę edukacyjną dla studentów mających różne zainteresowania naukowe.

Wielowiekowa tradycja

Dzisiejszy Wrocław to energicznie funkcjonująca aglomeracja miejska o ponad 300-letniej tradycji akademickiej. We Wrocławiu co roku studiuje ok. 140 tys. młodych ludzi, co skłania władze miasta do wprowadzania ciągłych udogodnień oraz atrakcji dla aktywnych i przedsiębiorczych studentów i nie tylko. Wrocław do najszybciej rozwijające się centrum kulturalne zarówno w Polsce, jak i Europie. Świadczy o tym między innymi fakt, że miasto zostało wybrane Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku.

Przede wszystkim rozwój

Wrocław jest często nazywany miastem studentów. Na jego terenie znajdują się 22 placówki szkolnictwa wyższego (11 uczelni publicznych), gdzie studiuje ponad 140 tys. osób z czego ponad połowa to przyjezdni. To właśnie studenci współtworzą wyjątkowy klimat Wrocławia, miasta przyjaznego, pełnego energii oraz bezustannie rozwijającego się. Zaplecze edukacyjne Wrocławia http://pisanie.co/dolnoslaskie/wroclaw/ pozwala rozwijać studentom najróżniejsze zainteresowania, zdobywać ogromną wiedzę oraz umiejętności, które przydadzą się podczas pisania pracy dyplomowej.

Kolegium Rektorów

Wrocław od dawna pozostaje w ścisłej czołówce największych miast akademickich w Polsce. Od ponad 30 lat rektorzy dolnośląskich uczelni wyższych tworzą Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola (KRUWiO). Kolegium omawia w swym gronie najważniejsze problemy dotyczące szkolnictwa wyższego w tym regionie Polski.

Artykuł powstał dzięki pisanie.co