Niemal wszystkie banki umożliwiają swoim klientom szybkie i wygodne przelewy pieniężne, dlatego warto poznać je bliżej, gdyż poszczególne różnią się między sobą indywidualnymi cechami, a także ceną za jego wykonanie.

Przelewy internetowe

Przelewy internetowe

Ekspresowy przelew Blue Cash

To przelew, który otrzymywany jest natychmiastowo za pomocą systemu firmy Blue Media, posiadającej swoje konta we wszystkim polskich bankach, zaś transakcje realizuje, jako wewnętrzne przelewy. Pieniądze przesyłamy na konto Blue Media, one zaś automatycznie zasilają konto firmy w naszym banku, a w następnej kolejności przesyłane są na konto odbiorcy docelowego, mającego konto w innym banku. Zwykle koszt takiej transakcji wynosi 5 zł, choć przykładowo w sieci T-Mobile (Usługi Bankowe) pierwsze dziesięć przelewów tego rodzaju w miesiącu jest bezpłatnych.

Ekspresowy przelew Express Elixir –

To przelew do złudzenia przypominający Blue Cash, lecz w tym przypadku realizowany przez Krajową Izbę Rozliczeniową, czyli państwową instytucję. Dzięki temu systemowi nasze pieniądze również natychmiastowo zostaną dostarczone na konto odbiorcy w podobny sposób, jak odbywa się to w przypadku usługi Blue Cash. Koszt takiej operacji oscyluje najczęściej w granicach 5 zł.

Przelewy na numer telefonu i Facebooka

To innowacja, która przydaje się w wypadku, gdy nie znamy bankowego numeru konta osoby, której chcemy wykonać przelew. Podajemy wtedy jedynie numer telefonu, bądź dane z profilu społecznościowego konkretnej osoby, a bank kontaktuje się z nią i omawia kwestię dotyczącą otrzymania pieniędzy. To bezpłatna usługa.

Telefoniczny przelew BLIK

Przeznaczony wyłącznie dla klientów posiadających konto i mobilna aplikację w bankach PKO BP, BZ WBK, mBank, Orange Finanse, Millennium oraz ING. Przelew wykonywany jest natychmiastowo (dzięki systemowi Express Elixir) na numer telefonu. Wystarczy powiązać swój numer konta z numerem telefonu komórkowego, a następnie odbierać przelewy pieniężne podając 9. cyfrowy numer naszego telefonu. To bezpłatna usługa.