Prawidłowe rozplanowanie przestrzeni w szafie to podstawa, aby nie zapanował w niej chaos. Każdy z nas z pewnością szukał czegoś w szafie i nie znalazł. Zazwyczaj wrzucamy na półki czy też szuflady rzeczy, z których nie korzystamy i zapominamy o nich na jakiś czas. Niestety po upływie czasu takich rzeczy przybywa i tworzy się straszny zamęt. Jak więc temu zapobiec?

Rozplanowanie dostępnej przestrzeni

Planując wnętrze szafy, warto rozważyć funkcjonalne akcesoria takie jak szuflady, wieszaki oraz różnorodne kosze. Dzięki takim rozwiązaniom zapanuje porządek, a ubrania nie będą pomięte. Zyskamy wówczas na dodatkowej przestrzeni, a także możemy być pewni, że zawsze znajdziemy skarpetki do pary.

Chcąc wprowadzić innowacje we własnej szafie, warto rozważyć wielofunkcyjne szuflady. Są przystosowane do przechowywania drobnych rzeczy i niewielkich elementów garderoby takich jak paski, spinki do mankietów, apaszki, bielizna i inne. Każda szuflada podzielona jest na miękkie przegródki, wkłady oraz schowki. Można w nich przechowywać zegarki i biżuterię. Miękka wyściółka ochroni delikatne powłoki biżuterii przed otarciami i zarysowaniami.

szafy dla dzieci

Zastanawiając się nad wieszakami, dobrze jest wybrać 2 rodzaje. Do niskich półek wieszaki poprzeczne inaczej klasyczne. Można na nich swobodnie wieszać odzież nawet jedną na drugą. Natomiast do wysokich poziomów warto zainwestować w pantografy. Są to rodzaje wieszaków, które można obniżyć za pomocą uchwytu specjalnego. Po zawieszeniu odzieży podnosimy ją w górę. Oszczędza nam to czasu oraz gimnastyki na stołkach lub drabinkach. Istnieje również trzeci rodzaj wieszaków tak zwane dedykowane pod określoną odzież np. spodnie. Jest to wysuwany stelaż, do którego podpinamy spodnie. Istnieją także wieszaki na krawaty i torebki oraz modele mobilne, które możemy przewieszać w zależności od zapotrzebowania.

Wysuwane kosze – idealnie nadają się do pakowania ręczników, pościeli oraz koców. Muszą być wykonane z przewiewnych materiałów, aby zachowywały odpowiednią wentylację. Można do nich wkładać także swetry czy bluzy, czyli praktycznie wszystko, co nie musi wisieć.

Funkcjonalność akcesoriów

Wybrane do naszej szafy akcesoria możemy dowolnie konfigurować i montować. Wszystko uzależnione jest od naszych potrzeb, upodobań oraz nawyków. Szeroka gama przeróżnych rozwiązań sprawia, że zwykła szafa stanie się idealnym schowkiem na olbrzymią ilość ciuchów, akcesoriów oraz dodatków. Ograniczyć może nas jedynie wyobraźnia oraz zasobność portfela.