Dolegliwości stawów bywają bardzo uciążliwe i bolesne. To właśnie układ kostno – szkieletowy jest podporą ciała, więc na nim spoczywa cały ciężar. Waga ciała, tryb życia, a nawet sposób odżywiania się wpływa więc na stan kości i stawów.

Wiadomo, że na stawy negatywny wpływ ma nadwaga, więc już w tym przypadku koniecznością jest dbanie, aby się ona nie pojawiła. Ponadto stres przyczynia się do osłabienia mięśni, a tym samym obciążenia masą ciała stawów. Niekorzystne są również bardzo intensywne treningi lub sport wyczynowy, które to prowadzą do częstych urazów.  

Obok urazów kłopotliwe bywają choroby typu reumatyzm, stany zapalne, a nawet zwyrodnienia. Przyczyną często bywają wyziębienia, gdyż, jak powszechnie wiadomo, kości i stawy nie lubą chłodu i wilgoci. Dlatego tak ważne jest, aby się ciepło ubierać i unikać przemarznięcia bądź przemoknięcia. Niekorzystnym okresem jest tu sezon jesienno – zimowy, kiedy niskie temperatury i deszczowa pogoda pogłębiają stany reumatyczne i zapalne stawów.

finanslandia.pl

Wiele osób twierdzi, że doskonałym rozwiązaniem na problemy ze stawami i reumatyzmem jest słońce, które bardzo mocno wygrzewa. Ponadto słońce wpływa na powstawaniu w organizmie witaminy D, która jest niezbędna dla prawidłowego stanu kości. Jednak tutaj może pojawić się problem z promieniami UV, które mogą być bardzo niebezpieczne dla skóry, głównie tej wrażliwej i jasnej. Jeśli więc chcemy rozgrzać wymarznięte po zimie stawy, koniecznie trzeba pamiętać o kremie z filtrem, typu SVR Rubialine, który zapewni warstwę ochronną. Warto również sięgnąć po kosmetyki nawilżające do twarzy, gdyż słońce dodatkowo bardzo wysusza skórę. Aby więc przywrócić jej elastyczność, można zastosować płyny antybakteryjne, jak Bioderma Sebium H2O, który dodatkowo usunie nadmiar zanieczyszczeń.

Jednak samo słońce może nie wystarczyć, dlatego często stosowane są leki, które zapewnią prawidłowe funkcjonowanie stawów. Są to naturalne i łatwo przyswajalne hydrolizaty kolagenu, między innymi 4flex, które działają profilaktycznie i regenerująco na tkankę chrzęstną.