Ten szczególny moment w życiu wymaga swoiście doskonałej oprawy pod każdym względem. Jednym z elementów, który zetknie gości z tematem naszej uroczystości, są zaproszenia na ślub. To one nadadzą urok tego, co zapowiadamy, a także mogą wprowadzić nutkę tajemniczości do całego przedsięwzięcia. Dlatego też zwróćmy uwagę, by wszystko było dopracowane na szóstkę.

Wygląd ma znaczenie

Zaproszenia na ślub spełnią nasze oczekiwania, jeśli w zupełności będą współgrały z innymi charakterystycznymi detalami tego ważnego dnia. Takie zupełne nawiązanie stylistyką do tego, co ma się odbyć, miło zaskoczy zapraszane osoby, jak również po prostu zapozna z wyglądem ślubu i wesela.

Zaproszenia na ślub

Do wyboru mamy zatem wersje:

  • klasyczne – drukowane na wysokiej jakości papierze, zawierające określony projekt; dostępne są najróżniejsze motywy ozdobne (np. ornamenty);
  • ręcznie robione – najczęściej metodą scrapbooking; ten fason jest zupełnie dostosowany do wszelkich preferencji; do wyselekcjonowania jest mnóstwo najróżniejszych wzorów papierów ozdobnych;

Oba rodzaje mogą zostać przyozdobione najróżniejszymi detalami zdobniczymi, np.:

  • koronką,
  • cekinami,
  • kokardkami,
  • motywami ażurowymi,
  • zdjęciem pary młodej.

Wszystko to powinno ze sobą doskonale harmonizować, również wraz z kopertą, z tego samego papieru, lub ozdobnym pudełkiem.

Zaproszenia na ślub – poważne czy z uśmiechem?

Oprócz tego, co na zewnątrz, istotny jest także środek. To właśnie on zezwoli na zapoznanie się ze wszystkimi niezbędnymi informacjami: kto, gdzie, kiedy. Liczy się zatem treść, która może być zupełnie poważna oraz zawierająca ckliwe sentencje, a także zupełnie żartobliwa i mówiąca o świetnej imprezie dwojga ludzi, w nietypowej miejscówce. Wyróżnikiem jest także czcionka, która zaiste musi być dopasowana do całego stylu. Pięknym szczegółem jest personalizacja danych, która to umożliwia wydrukowanie wszystkich imion i nazwisk gości. Dzięki temu, każdy zaproszony może poczuć się wyjątkowo, gdyż zadbano o niego w każdym aspekcie. Pora zatem na tworzenie listy gości, i dobór odpowiedniej szaty graficznej do tego niecodziennego wydarzenia.