Ślub i wesele to wyjątkowy dzień nie tylko dla Państwa Młodych, ale również dla gości weselnych, którzy zostali zaproszeni na przyjęcie. W Polsce przyjęło się „reklamowanie” ślubu oryginalnymi zaproszeniami, ale należy powiedzieć sobie szczerze – wybór odpowiedniego zaproszenia na ślub, wcale nie jest zadaniem tak prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Niniejszy artykuł, to doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą wręczyć swoim gościom naprawdę pomysłowe zaproszenia ślubne.

Jak wybrać idealne zaproszenie na ślub i wesele?

Końcową decyzję co do wyboru zaproszeń na ślub, najlepiej podjąć na około 3-5 miesięcy przed planowaną datą ślubu. Pamiętać należy również i o tym, że zakup samych zaproszeń ślubnych, to dopiero połowa sukcesu – zaproszenia należy również wypisać oraz dostarczyć gościom weselnym. Proces poszukiwania zaproszeń ślubnych, może być bardzo kłopotliwym i niesłychanie czasochłonnym zadaniem. 3-5 miesięcy przed dniem zaślubin przeważnie Państwo Młodzi posiadają już pełną listę gości, których chcieliby zaprosić na ślub, dlatego też wiedzą ile zaproszeń należy zamówić.

Unikalny styl ślubu

Wybierając idealne zaproszenia ślubne najlepiej rozglądać się za takimi, które w 100% będą spójne ze stylem naszego ślubu i wesela. Warto dobierać zaproszenia na ślub, także do kolorystyki wesela. Przykładowo jeżeli Panna Moda będzie miała różnorodne dodatki w kolorze czerwonym, to kolor ten powinien występować również na zaproszeniach. Osoby, które planują mniejsze wesele, powinny rozejrzeć się za skromnymi zaproszeniami. Z drugiej strony, osoby, które planują przyjęcie weselne z dużym przepychem, nie mogą wybrać minimalistycznych zaproszeń ślubnych.

Cena zaproszeń ślubnych

Wybierając zaproszenia na ślub, należy poszukiwać idealnego kompromisu pomiędzy wysoką jakością wykonania, oryginalnym designem oraz oczywiście przystępną ceną. Jeżeli wybierzemy już swoje wymarzone zaproszenia ślubne, to warto zrobić dokładne rozeznanie i sprawdzić jakie są ceny na rynku. Największy wybór zaproszeń ślubnych mamy w Internecie, gdzie również możemy spotkać najniższe ceny.

Para Młoda

Para Młoda

Ręczne wypisywanie zaproszeń

W Polsce coraz częściej odchodzi się od ręcznie wypisywanych zaproszeń. Przed ślubem Państwo Młodzi mają zazwyczaj bardzo mało czasu, dlatego też z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się zaproszenia ślubne, na których wszystkie dane są wydrukowane. Istnieją również profesjonalne firmy, które oferują usługę ręcznego wypisywania zaproszeń. Jeżeli posiadamy brzydki charakter pisma, a zależy nam na ładnych, pisanych odręcznie zaproszeniach, to warto zastanowić się nad skorzystaniem właśnie z takiej usługi.

Zaproszenia ślubne z koronką

W chwili obecnej zdecydowanie największą popularnością cieszą się zaproszenia ślubne z koronką – ten typ zaproszeń po dłuższej przerwie ponownie powraca do mody. Zaproszenia z koronką w pierwszej kolejności idealnie pasują do ślubów i wesel w tzw. stylu „vintage” albo w coraz popularniejszym stylu „retro”.