Odpoczynek jest bardzo istotnym elementem profilaktyki pro zdrowotnej. Długotrwała praca lub wysiłek fizyczny, stres i pośpiech mogą fatalnie odbić się na naszym zdrowiu, doprowadzając do szeregu chorób, z zawałem mięśnia sercowego włącznie. Jak odpoczywać, by był to odpoczynek pożyteczny dla organizmu i naprawdę regenerował siły?

Aktywny odpoczynek na powietrzu

Nie tylko zdrowa dieta, ale też aktywność na świeżym powietrzu jest niezwykle ważna dla zdrowia. Jeśli spędzasz 8 godzin w pracy przy komputerze, a po pracy odpoczywasz…również przy komputerze – tak naprawdę wcale się nie regenerujesz. Warto wyjść z domu choćby na spacer z psem. Niech to jednak nie będzie 10-minutowy spacer wokół bloku, a przynajmniej godzinny, szybki marsz. Dobrym pomysłem na odpoczynek na powietrzu jest także jazda na rowerze lub bieganie.

Zdrowa dieta, czyli chillout w kuchni

Gotowanie zdrowych potraw może być przyjemne! Znajdź przepis na naprawdę smaczną potrawę i gotuj samodzielnie lub w towarzystwie. Zdrowa kolacja z lampką czerwonego wina, bez pośpiechu, za to w dobrym towarzystwie, regeneruje ciało i umysł. Pamiętaj, by posiłek zawierał porcję warzyw lub owoców, a najlepiej jednego i drugiego!

Joga

Joga znakomicie odpręża, poprawia nastrój, a przy tym ma zbawienny wpływ na ciało. Jeśli w pracy spędzasz długie godziny za biurkiem, koniecznie włącz sesję jogi do rytmu swojego dnia. Dzięki temu poczujesz się lepiej i naprawdę się odprężysz. Pamiętaj – odpoczynek powinien służyć twojemu zdrowiu!