W reklamach szamponów widzimy modelki z pięknymi, lśniącymi włosami. Niezależnie, czy jest to reklama telewizyjna czy internetowa, włosy, które możemy w nich zobaczyć lśnią, cytując popularne hasło reklamowe – ze wszystkich sił. Czy taki efekt jest w ogóle możliwy? Co zrobić, aby nasze włosy prezentowały się równie imponująco jak w reklamach?

Pielęgnacja to podstawa

Kluczem do pielęgnacji włosów jest właściwy dobór kosmetyków, a ściślej – rozpoznanie swojego typu włosów i dopasowanie do niego pielęgnacji. Innych kosmetyków powinni używać posiadacze włosów tłustych, a inni suchych. Należy zwracać uwagę na skład szamponu – dobra reklama szamponów kładzie w swoim przekazie nacisk również na ten aspekt i ujawnia składniki, których używa do produkcji kosmetyków.

Reklama szamponów – czy włosy mogą tak wyglądać?

Może się wydawać, że lśniące i piękne włosy widoczne w reklamach, to efekt Photoshopa. W rzeczywistości stosując dobre kosmetyki możemy wydobyć z włosów naturalny blask. Choć istotne są również naturalne predyspozycje i geny, to zadbane, odżywione i naturalne włosy wyglądają właśnie tak, jak w reklamie! Niestety często niszczymy je poprzez stosowanie niewłaściwych kosmetyków, zabiegi kosmetyczne, suszenie i prostowanie włosów. Poza pielęgnacją, nie bez znaczenia jest dieta. Spożywanie fast foodów i nadmiernej ilości cukru niestety fatalnie odbija się na kondycji włosów, może również prowadzić do ich wypadania. Na wygląd włosów korzystnie wpływają kwasy omega 3 oraz witaminy, które przyjmujemy wraz z owocami i warzywami.