Zielona herbata ma mnóstwo zalet, które znane są od stuleci. Japończycy twierdzą, że wpiera leczenie nawet 60 różnych schorzeń. Wśród nich, oprócz zalet odżywczych i oczyszczających, najczęściej zwraca się uwagę na właściwości odchudzające zielonej herbaty.

O właściwościach odchudzających zielonej herbaty wiele już napisano. Przeprowadzono również sporo badań, które w znacznej mierze potwierdzają to działanie. Trzeba jednak podkreślić, że zielona herbata jest suplementem wspierającym pozbycie się zbędnych kilogramów. Bez odpowiedniej diety i ruchu nie osiągniemy zadowalających efektów.

zielona herbata odchudzająca

Efekty picia zielonej herbaty

Co zawiera zielona herbata? Odchudzająca jej właściwość opiera się na działaniu metyloksantyny i katechiny. Ta pierwsza substancja powoduje podwyższenie procesu termogenezy, a to z kolei prowadzi do zwiększenia wydatków energetycznych. Natomiast katechiny ograniczają wchłanianie tłuszczy i stymulują metabolizm lipidów. 

Kiedy pić zieloną herbatę?

Moment picia zielonej herbaty wpływa na to, jakie efekty jej działania będą wspierane. Jeśli zależy nam na zrzuceniu zbędnych kilogramów, powinniśmy ją wypijać ok. 20 minut po posiłku. Dzięki temu przyjęta wraz z posiłkiem część tłuszczy zostanie spalone, zanim organizm zdąży je przyswoić. A ile pić zielonej herbaty, by wspomóc proces odchudzania? Najlepiej od 1 do 3 filiżanek dziennie. Tej górnej dawki nie powinno się przekraczać.

Najlepsza zielona herbata

Najlepsza zielona herbata to taka, która jest przerabiana zaraz po zebraniu. Bardzo szybko, bo już godzinę później, zaczynają zachodzić procesy fermentacyjne. A tego właśnie trzeba uniknąć, by zachować jej cenne właściwości oczyszczające i prozdrowotne.

Co oprócz zielonej herbaty?

Jaka herbata będzie odpowiednia, oprócz zielonej? Z pomocą przychodzą nam różnorodne zioła. Oferuje je każda dobra apteka.